Już po raz siódmy Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu, we współpracy z sześcioma innymi szkołami, zorganizował Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych  Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Podobnie jak w ubiegłym roku, zebrane pieniądze zostaną przekazane Marysi Mitusińskiej i Kacprowi Sawczyńskiemu. Jeszcze przed koncertem jasne było, że w tym roku padnie rekord zebranej kwoty, bo mieszkańcy miasta już wcześniej włączyli się do akcji pomocy dla  młodych olkuszan.

5-letnia Marysia, pomimo wielu cierpień, jakie przeszła, jest wesołą i pogodną dziewczynką. Długie pobyty w szpitalach, operacje i ciągły nadzór lekarski są częścią jej dzieciństwa. Jak mówi jej mama, cała rodzina, przyjaciele, ale też obce osoby, bardzo starają się, żeby mogła normalnie żyć, tak jak jej rówieśnicy. Dziewczynka urodziła się z poważnymi chorobami organów wewnętrznych. Lekarze zdiagnozowali u niej atrezję zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych, marskość wątroby, wrodzoną wadę serca, ring naczyniowy i wodonercze prawostronne. Czeka na przeszczep wątroby i operację serca. Z kolei Kacper, 21-letni olkuszanin, przyszedł na świat z rozszczepieniem kręgosłupa, którego konsekwencją była przepuklina oponowo-rdzeniowa. Ciągła rehabilitacja daje efekty, ale do poruszania się konieczny jest wózek inwalidzki. Pieniądze są potrzebne na regularną rehabilitację, nowy wózek inwalidzki i sprzęt do ćwiczeń.

Podczas koncertu w Olkuskim MOK-u na scenie pojawili się zaprzyjaźnieni artyści krakowscy, rokrocznie wspierający inicjatywę, oraz utalentowani młodzi olkuszanie. Uczniowie mieli okazję usłyszeć utwory w wyonaniu: zespołu Acid Experiment, Barbary Stępniak-Wilk, Włodzimierza Mazonia, Renaty Jaśkowskiej, Hanki Wójciak, Sergiusza Orłowskiego, Kasię Majki, Piotra Skrzyneckiego, Marzeny Michalczyk, Marcina Kurcza, Wojciecha Bajera, Agnieszki Żelezik, Rafała Gałki i Borysa Stepanyana. 

Cykliczna akcja olkuskiego Ekonomika rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to narodził się pomysł, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli promocję piosenki literackiej wśród młodzieży z akcją charytatywną. – Przez kilka lat pomagaliśmy Czarkowi Surmie. Chłopiec ma szereg schorzeń, które wymagały leczenia i rehabilitacji. Jednakże mama Czarka zadecydowała, że chce podzielić się dobrem, które syn otrzymuje od innych. Dzięki tej decyzji od 2013 roku wspieramy finansowo dwójkę podopiecznych „Fundacji Dzieciom”: 5 – letnią Marysię Mitusińską i Kacpra Sawczyńskiego. Do naszej ubiegłorocznej akcji pomocy włączyły się firmy z terenu powiatu olkuskiego. Dzięki przekazanej przez nich pomocy oraz ofiarności uczniów olkuskich szkół udało nam się zebrać kwotę 10 tysięcy złotych. Została ona w całości przekazana na konta dzieci – mówią Bożena Kazuch i Monika Skipiała, organizatorki akcji. Aktywnego wsparcia udzielili nauczyciele i uczniowie z I LO, II LO, IV LO, Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu i Społecznej Akademii Nauk Oddz. w Olkuszu.

Obecne na koncercie mamy podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” dziękowały wszystkim osobom, które włączyły się do pomocy dla ich dzieci.  Każda złotówka daje Marysi i Kacprowi większe szanse na lepsze życie. Patronem medialnym tegorocznego koncertu, podobnie jak w latach ubiegłych, był „Przegląd Olkuski”.

Datki pojedynczych osób, firm, kwesta w dwóch olkuskich parafiach dały kwotę niespełna 11 tys. zł. Dokładną sumę podamy wkrótce na naszych łamach. Do akcji może przyłączyć się każdy, wpłacając dowolną kwotę.

Pieniądze można przekazać na dwa sposoby:

1) Przyłączyć się do akcji olkuskiego Ekonomika
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01 – 685 Warszawa
Nr konta: 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem: koncert charytatywny ZS nr 3 w Olkuszu Mitusińska nr 12505 Sawczyński nr 1897

2) Wpłacić pieniądze bezpośrednio  na subkonta podopiecznych Fundacji
Nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
W tytule przelewu należy wpisać:
1897 – Sawczyński Kacper – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
lub
12505 – Mitusińska Maria Katarzyna – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze