festiwal_harcerze3

23- 24 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie odbył się I Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Leśna Przygoda”. Patronat Honorowy nad Konkursem objął starosta powiatu olkuskiego – Jerzy Kwaśniewski oraz burmistrz Bukowna – Mirosław Gajdziszewski. Była to pierwsza i jedyna impreza o tym charakterze zorganizowana w powiecie olkuskim.

– Mamy ogromną nadzieję, że będzie się on odbywał u nas corocznie. Od kilku lat w MOK  w Bukownie działają drużyny zuchowe i harcerskie, dlatego chcieliśmy stworzyć imprezę, która pomogłaby zaznaczyć to harcerstwo na naszym terenie. W Festiwalu mogą brać udział zarówno drużyny harcerskie jak i uczniowie szkół. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły. Na zwycięzców czekają puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe – mówiła Aneta Nielaba, dyrektor MOK-u w Bukownie.

Festiwal rozpoczął się w piątek, 23 września, wtedy też nastąpiła rejestracja uczestników. Wieczorem zaś wszyscy biesiadowali przy wspólnym ognisku. Następnego dnia odbyły się przesłuchania uczestników, każdy z nich wykonał dwie piosenki konkursowe. Zmagania młodych artystów ocefestiwal_harcerze2niało trzy osobowe jury w składzie: Komendant Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec – Arkadiusz Królewicz, instruktor muzyki MOK-u w Bukownie- Tadeusz Kańczuga oraz przewodnik drużynowa z Bolesławia – Monika Chmielińska.

W ramach konkursu przyznano kilka nagród: Grand Prix czyli nagrodę główną otrzymał Wiktor Pacan z Hufca Bytom. W kategorii soliści pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Duda z sekcji wokalnej MOK Bukowno, drugie miejsce przyznano Mateuszowi Jasicy z SP im. J. Baranowskiego w Sławkowie, na trzecim miejscu znalazła się Agata Janik z sekcji wokalnej MOK Bukowno. W kategorii zespoły przyznano drugie i trzecie miejsce (II –Dominika Bilewicz i Sebastian Błaszczyk z GOK-u w Kluczach, III – zespól SPAM z Hufca Olkusz). Jury przyznało również nagrody specjalne Karolinie Stachurskiej oraz Grzegorzowi Ledemanowi z Bukowna. Nagrodę publiczności równorzędnie zdobyli Wiktor Pacan z Hufca Bytom i zespół Rad Tejl z CK Bolesław.

Ideą Festiwalu było rozpowszechnienie piosenki harcerskiej i turystycznej, promowanie zdrowego, trzeźwego stylu życia jak również prezentacja młodych talentów i zawieranie nowych przyjaźni. Konkurs zaprezentował wysoki poziom uczestników. Nie zabrakło również kolorowych strojów, wspaniałej zabawy i zadowolonej publiczności, która z zachwytem śledziła poczynania utalentowanych wykonawców.

Organizatorami Festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec z Olkusza.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:24801}{joomplu:24792}{joomplu:24790}{joomplu:24780}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze