Olkusz

Święta, święta i po świętach. Krótka przerwa na odpoczynek i ładowanie akumulatorów była jednak „ciszą przed burzą”. Wyniki dotychczasowych spotkań sprawiły, że w najbliższą niedzielę 11 kwietnia w Jeleniej Górze dojdzie do meczu na szczycie I Ligi Kobiet gr. B. Prowadzące Karkonosze zmierzą się z zajmującym 2. miejsce SPR-em Olkusz. To będzie prawdziwy HIT na zapleczu PGNiG Superligi, który w znacznym stopniu może zadecydować o końcowym układzie sił w tabeli.

wycięstwo gospodyń sprawi, że podopieczne Dilrabo Samadovej powiększą swoją przewagę nad zespołem Srebrnych Lwic do sześciu punktów, a że do końca sezonu po weekendzie pozostaną do rozegrania tylko trzy spotkania, to piłkarki z Dolnego Śląska będą już bardzo blisko wygrania zmagań w gr. B i udziału w turnieju barażowym. Jeśli jednak w niedzielę po triumf sięgną olkuszanki, to drużyna prowadzona przez Kamila Zawadę zrówna się punktami z Karkonoszami, ale wyprzedzi jeleniogórzanki dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Przypominamy, że pierwszą potyczkę na swoją korzyść rozstrzygnęły Lwice, wygrywając na własnym parkiecie 31:28. Dla obecnego lidera była to jedyna jak dotąd ligowa porażka w obecnej kampanii.

Weekendowe starcie zapowiada się więc wybornie, a jego zwycięzca może wziąć wszystko. Pojedynek przy Złotniczej wzorem poprzednich meczów o punkty odbędzie się bez udziału publiczności. Rywalizację obu drużyn pretendujących do zdobycia mistrzostwa będzie można zapewne obejrzeć za pośrednictwem Internetu, a dokładniej na facebookowym profilu MKS-u, na którym Karkonosze regularnie transmitują swoje mecze.

SPR Olkusz (PK)

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o