test z historii1

Już po raz piaty odbył się w II LO w Olkuszu Wielki Test z Historii. W tym roku przyjął on formę quizu dotyczącego życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Młodzież z II LO i gimnazjów powiatu olkuskiego miała okazję zaprezentować wiedzę dotyczącą biografii tego wielkiego Polaka. Quiz rozgrywany był na dystansie trzech rund, po pięć pytań w każdej. W każdej kolejnej rundzie pytania były trudniejsze – podkreśla Kacper Mężyk (uczeń klasy II c z II LO).

Test rozgrywany był przy użyciu narzędzi multimedialnych. Uczniowie odpowiadali na pytania na wcześniej przygotowanych laptopach, a publiczność mogła śledzić treść pytań na ekranie multimedialnym. Nowa formuła zawodów miała pokazać, że historia może być dobrą formą zabawy oraz, że historii można uczyć nowocześnie, wykorzystując narzędzia multimedialne – podkreśla Wojciech Panek (nauczyciel historii w II LO i organizator testu).  

Przerwy pomiędzy poszczególnymi rundami uświetniały występy uczniów II LO. Swoim talentem wokalnym po raz kolejny zachwyciła Katarzyna Stach, świetnie sprawdzając się w repertuarze pieśni patriotycznych. Popis swoich możliwości tanecznych dała grupa uczniów z klasy I d przygotowanych przez Panią Aleksandrę Szymanek, prezentujących układ Poloneza.

V Wielki Test z Historii zakończył się zwycięstwem uczennic II LO w Olkuszu Joanny Winiarz i Aleksandry Zbrońskiej. Dziewczyny wyprzedziły o włos drugą drużynę z II LO w Olkuszu, w składzie Kacper Mężyk, Marceli Gawin. Na trzecim miejscu uplasował się uczeń Gimnazjum nr 4 Mariusz Byczek.

Wyżej wymienieni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora II LO w Olkuszu. Nagrodę niespodziankę, w postaci wycieczki do Warszawy, połączonej ze zwiedzaniem Sejmu, dla zwycięzców V Wielkiego Testu z Historii ufundował Poseł na Sejm RP Pan Jacek Osuch.

Tekst nadesłany przez II LO w Olkuszu

test z historii2

test z historii3

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o