lo2 tenczyn

W dobie niżu demograficznego szkoły ponadgimnazjalne, w celu zachęcenia do siebie gimnazjalistów, zaczynają funkcjonować marketingowo. Przyjmuje on różne oblicza. Wszyscy widzimy, kolorowe inicjatywy mające na celu uatrakcyjnić w oczach młodego człowieka wizerunek danej szkoły. Nauczyciele prześcigają się w coraz to nowych pomysłach.
Grono pedagogiczne II LO, nie zapominając o pozaedukacyjnej atrakcyjności szkoły, stawia jednak na solidną pracę. Czym chcemy zwrócić uwagę przyszłych licealistów oraz ich rodziców? Co rozumiemy pod słowami „solidna praca”? Uważamy, że główną misją liceum jest przygotowanie ucznia do egzaminu maturalnego oraz przyszłych studiów. Realizujemy tę oczywistą ideę od wielu lat.

W ostatnich dwóch latach organizujemy dla młodzieży obozy edukacyjne. W marcu 2013 roku uczniowie klas trzecich przygotowywali się w Zakopanem do matury z języka angielskiego i matematyki. W październiku tego roku pierwszoklasiści udali się do Zębu koło Zakopanego na podobny obóz mający na celu nie tylko zintegrowanie zespołu ale głównie wyrównanie poziomów. Pozwoliło to śmiało wkroczyć na ścieżkę nauki licealnej. Każdy z takich obozów rozpoczyna się w piątek, kończy w poniedziałek. Wszystkie dni nasycone są maksymalnie nauką. W tym roku grupa nauczycieli: Elżbieta Piotrowska, Grzegorz Gumółka i Krystyna Jurga (język angielski) wraz z panią dyrektor Iwoną Sroką i Pawłem Krawczykiem (matematyka) oraz niezastąpionym i zawsze pomocnym Marcinem Stawinogą zabrali grupę 59 trzecioklasistów do domu rekolekcyjnego Kapucynów Mniejszych w Tenczynie. Mimo, że nauka zaczynała się po śniadaniu, czyli około 9.00 a kończyła po 21.00 uczniowie dzielnie wytrzymywali trudy licznych matur próbnych. Efekt zmobilizowania do tak wzmożonego wysiłku nie byłby możliwy bez bardzo precyzyjnie przygotowanego planu pracy każdego dnia oraz wspaniałej atmosfery domu rekolekcyjnego. Idea obozów edukacyjnych staje się w Dwójce tradycją a nauczyciele chętnie poświęcają wolny czas i pracę. Wszystko dla uczniów i ich wyników edukacyjnych. W Dwójce uczeń przed bardzo trudnym i stresującym momentem w życiu, jakim jest egzamin dojrzałości, może liczyć na pomoc i wsparcie. Zapraszamy na stronę lo2.olkusz.pl.

FILM: http://youtu.be/dUkdLbP3qx0

Tekst: II LO w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o