waszeinterwencje

W Kluczach trwają prace kanalizacyjne. Mieszkańcy narzekają, że rozkopanymi drogami trudno jest przejechać nie uszkadzając przy tym auta. Wykonawca, tarnowska firma „Eltar” tłumaczy, że utrudnienia są nieuniknione, a budowa jest ubezpieczona od zdarzeń losowych.

Obecnie roboty związane z budową kanalizacji i sieci wodociągowych prowadzone są na ulicach: Studziennej, Dworskiej, Nowej, Jurajskiej, Olkuskiej, Bogucińskiej, Poległych, Kościelnej i Hardego. Mieszkańcy są zniecierpliwieni długotrwałymi utrudnieniami w ruchu. – To, jak wyglądają drogi po rozkopaniu, przechodzi wszelkie standardy. Ulice: Olkuska, Poległych i Bogucińska wyglądają tragicznie. Niedawno urwałem zderzak w swoim samochodzie, a sąsiad tłumik, w tym samym miejscu. Nasze auta są jak najbardziej „normalnymi” rodzinnymi sedanami. Aby wjechać na swoje posesje, trzeba mieć rajdowe zdolności. Wykonawca nic z tym nie robi – napisał do nas jeden z mieszkańców.

kanalizacja klucze1Inwestorem jest olkuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zapytaliśmy w PWiK, gdzie powinni zgłaszać się właściciele uszkodzonych samochodów. Odesłano nas do wykonawcy, tarnowskiej firmy „Eltar”. Jej przedstawiciel zapewnia, że firma nie pozostaje obojętna na problemy wynikające z prowadzonych robót. – Jeżeli uszkodzenia samochodów następują z naszej winy, poczuwamy się do odpowiedzialności. Każdą budowę mamy ubezpieczoną od zdarzeń losowych. Jesteśmy zobowiązani do zrekompensowania strat. Do tej pory zgłoszono do nas jeden przypadek uszkodzenia auta – informuje Grzegorz Jarmuła, przedstawiciel firmy „Eltar”.

Wykonawca tłumaczy, że przy tego typu robotach utrudnienia są nieuniknione. – Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji wymaga rozkopania drogi. Staramy się utrzymywać ich przejezdność. Pod tym kątem ulice są codziennie sprawdzane – dodaje Grzegorz Jarmuła.

Baza materiałowa firmy mieści się przy ul. Olkuskiej w Kluczach. Jak przekazał nam wykonawca, na jej ogrodzeniu znajduje się tablica informacyjna z numerami telefonów do kierownika budowy i kierownika robót. Biuro budowy firmy „Eltar” znajduje się w Olkuszu, przy ul. Spółdzielczej 3.

kanalizacja klucze

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
olakolejny młody!też młodyMłody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ola
ola

Jak można było rozkopać całe Klucze!Nie dało się,zaczynać,a potem kończyć poszczególnych ulic.Olkuska rozkopana jest od połowy lipca,jak można było w takim stanie zostawić jedną z głównych ulic!

Młody
Młody

[quote name=”też młody”]Oczywiście, o ile się dobrze poinformowałem, to nie tylko burmistrz, ale i radni mieli przedstawiane szacunkowe ceny wody i ścieków na lata inwestycji i po inwestycji, podobno są szokujące. Ale radni są tacy troskliwi (zakłamani) o mieszkańców – decyzja zapadła już ponoć przy planach realizacji całego projektu. Chciałbym aby ktoś przypomniał mieszkańcom jak wtedy głosowali radni (mając wiedzę o tym że ceny wody i ścieków będą szybowały w górę). Czy ktoś może zna choć przybliżone wartości.[/quote] A może Pani Redaktor poprosi władze PWiK o taką symulację cen wody i ścieków na najblizsze 10 lat. W PWiK najlepiej znają… Czytaj więcej »

kolejny młody!
kolejny młody!

[quote name=”też młody”]… Ale radni są tacy troskliwi (zakłamani) o mieszkańców – decyzja zapadła już ponoć przy planach realizacji całego projektu. Chciałbym aby ktoś przypomniał mieszkańcom jak wtedy głosowali radni (mając wiedzę o tym że ceny wody i ścieków będą szybowały w górę). Czy ktoś może zna choć przybliżone wartości.[/quote]Bo radni wiedzą, że ta inwestycja jest konieczna, więc za nią głosowali. Wiedzieli wtedy jakie będą jej konsekwencje. Dzisiejsze bicie piany przez nich jest wyłącznie kampanią polityczną w mediach. Wyborcy, nie dajcie sobą tak manipulować.Ale… w sumie, nie mieszkam nawet w Gminie Olkusz, więc nie moja sprawa 😛 Bimba mnie to,… Czytaj więcej »

też młody
też młody

Oczywiście, o ile się dobrze poinformowałem, to nie tylko burmistrz, ale i radni mieli przedstawiane szacunkowe ceny wody i ścieków na lata inwestycji i po inwestycji, podobno są szokujące. Ale radni są tacy troskliwi (zakłamani) o mieszkańców – decyzja zapadła już ponoć przy planach realizacji całego projektu. Chciałbym aby ktoś przypomniał mieszkańcom jak wtedy głosowali radni (mając wiedzę o tym że ceny wody i ścieków będą szybowały w górę). Czy ktoś może zna choć przybliżone wartości.

Młody
Młody

W tym roku podwyżka za kanalizację ponad 17 % a w przyszłym dzięki tak realizowanym inwestycjom pewnie ponad 20 %

Czy burmistrz i radni w Olkuszu znają coroczną prognozę cen wody i kanalizacji na najbliższe 10 lat ?