dyktandoang201524

20 kwietnia 2014 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Olkuszu odbyło się II Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego, zorganizowane przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę. Konkurs przeznaczony był dla  uczniów klas II ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.

Celem konkursu było promowanie nauki języka angielskiego, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Zadaniem uczestników konkursu było uzupełnienie na podstawie słuchanego tekstu słów  w gotowym tekście. W czasie, kiedy dyktanda były sprawdzane, uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez lektorkę z Centrum Helen Doron w Olkuszu.

I miejsce zdobył Kamil Rosołek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie, II miejsce zdobyła Zuzanna Dudzikowska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu, a III miejsce Michał Rejenko ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Olkuszu.

Na uroczyste wręczenie nagród przybyła Dyrektor Centrum Helen Doron w Olkuszu – Pani Tatiana Redel. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę, a zdobywca I miejsca otrzymał dodatkowo kupon na bezpłatny trymestr nauki w Centrum Helen Doron w Olkuszu.
Laureat konkursu oraz zwycięska szkoła otrzymają również puchary Helen Doron które zostaną wręczone 23 maja 2015 r.  podczas uroczystej Gali End of The Year Show.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne Dyktando za rok!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
super Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
super
super

Gratulacje dla Pani Dyrektor. To dzięki Pani ta biblioteka błyszczy i jest przykładem dla innych w okolicy. Są ludzie, którzy jeszcze pamiętają, że Pani była najlepszym Dyrektorem Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu. Obecnej sytuacji w edukacji szkoda nawet komentować. Temu panu już dziękujemy.