W Szkole Podstawowej w Sienicznie odbył się II Rodzinny Rajd Odblaskowy „Bezpiecznie na szlaku”. W rajdzie wzięło udział ok. 120 osób – uczniowie i członkowie ich rodzin, nauczyciele naszej szkoły oraz sołtys Sieniczna, p. Marta Bogacka i sołtys Wiśliczki, p. Janina Milej. Każdemu dziecku towarzyszył przynajmniej jeden dorosły opiekun, a wielu – całe rodziny, w tym babcie i dziadkowie. (Obecni byli również mieszkańcy wsi spoza obwodu szkoły). Warunkiem uczestnictwa w rajdzie było posiadanie odblaskowych elementów ubioru. Każde dziecko – od przedszkolaka do ucznia kl. VI – posiadało kamizelkę odblaskową. Kamizelki założyło również wielu dorosłych.

 

Zbiórka nastąpiła na początku Sieniczna – róg ul. Olkuskiej i ul. Świerkowej. „Pani Stopka”, Bernarda Tracz, na co dzień dbająca o bezpieczne przekraczanie przez uczniów drogi krajowej nr 94, przeprowadziła nas do ul. Jaworowej. Dalej trasa rajdu wiodła do krzyża w Olewinie, a następnie ulicami Graniczną i Dąbrowskiej – do szkoły, gdzie powitała uczestników pani dyrektor, mgr Małgorzata Babiuch. Kolumnę rajdową prowadzili uczniowie z odblaskowymi transparentami z nazwą szkoły oraz hasłem: „Odblaskowa szkoła to bezpieczna szkoła”. Podczas wędrówki wznosiliśmy okrzyki (np.: „Dla tego oklaski, kto nosi odblaski”) oraz śpiewaliśmy piosenki. Przebojami imprezy zostały piosenki „Siwy dym” i „Wszystkie dzieci błyszczeć chcą!”, które nucono niezmordowanie z częstotliwością stu uśmiechów na minutę… Okoliczni mieszkańcy, zwabieni rozśpiewanym, odblaskowym korowodem, wychodzili na ulice i pozdrawiali rajdowiczów.

Rajd zakończył się o zmroku na terenie szkolnym Odblaskowym Ogniskiem, przy którym upiekliśmy kiełbaski oraz programem przygotowanym przez dzieci pod kierunkiem wychowawców, na który to program złożyły się zagadki, piosenki i pląsy związane z bezpieczeństwem pieszych w ruchu drogowym. A kiedy przyszła pora na występy indywidualne nie było dorosłego widza, na twarzy którego nie pojawiłby się uśmiech w skali: od komizmu poprzez rozczulenie, aż do rodzicielskiej dumy… Spędziliśmy wspólnie niezapomniane popołudnie i wieczór. Atmosfera była naprawdę rodzinna, a wszyscy uczestnicy błyszczeli wprost radosnym blaskiem!
 
Impreza, zorganizowana przez nauczycieli SP w Sienicznie w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”, była znaczącym krokiem na drodze wprowadzania „odblaskowej mody” wśród mieszkańców rejonu szkoły. Jej dorośli uczestnicy stanęli na wysokości zadania i „zaświecili” przykładem, ucząc w ten sposób swoje pociechy dbania o własne życie i zdrowie.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o