srebrna2

326 osób stanęło na starcie III Srebrnej Dziesiątki, a więc olkuskiego biegu na 10 kilometrów prowadzącego ulicami miasta. Na dwóch pętlach najlepsi okazali się: krakowianka Paulina Golec oraz Tomasz Stachowicz – wychowanek KS-u Olkusz.

W tym roku na liście zgłoszeniowej znalazło się znacznie więcej nazwisk niż podczas ubiegłej edycji biegu. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse – rekreacyjny liczący 5 km oraz tytularny na 10 km. Większość uczestników zdecydowało się przebiec dwie pętle prowadzące od rynku, m.in. przez ul. Górniczą, Nullo, Króla Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Kopalnianą i Sławkowską.

Wśród biegaczy, którzy wystartowali w III Srebrnej Dziesiątce zabrakło ubiegłorocznych triumfatorów: Kamilii Hayder i Bartosza Karonia. Znaleźli oni jednak godnych zastępców. Wśród mężczyzn równych sobie nie miał Tomasz Stachowicz – wychowanek KS-u, rozpoczynający karierę pod skrzydłami śp. Kazimierza Chechelskiego, któremu przy okazji tej imprezy, pośmiertnie oddano zasłużone honory. Drugi na mecie zameldował się Adrian Wojtacha, natomiast trzeci był pochodzący z Hiszpanii Eduardo Vallejo.

W kategorii pań bezsprzecznie najlepsza okazała się Paulina Golec reprezentująca barwy AZS AWF Kraków. Ponad cztery minuty później finiszowała Justyna Czeladzka z Olkusza, a podium wzorem ubiegłego roku uzupełniła Karolina Kwapisz.

Na podium stanęli również zwycięzcy biegu na 5 km. Wygrał Jacek Kamionka z Kolbarku, przed Karolem Frączkiem z Myszkowa i Adamem Jurgą z Olkusza. Wśród kobiet najlepsza okazała się 16-letnia Paulina Putowska z KS-u Olkusz, która wyprzedziła Magdalenę Zborowską i Agatę Brożek. W swojej oddzielnej kategorii pobiegli także przedstawiciele służb mundurowych – wygrał ją Kamil Murzyn, a organizatorzy nagrodzili ponadto zwycięzców pięciu kategorii wiekowych.

srebrna4

Zanim jednak biegacze wyruszyli na trasę III Srebrnej Dziesiątki, odbył się Memoriał Kazimierza Chechelskiego, w którym udział wzięli młodzi adepci biegania. Zaczęły przedszkolaki, później okrążenie wokół rynku pokonali uczniowie szkół podstawowych. Wyzwanie podjęła prawie setka dzieci. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodki upominek.

Dodatkowo scenariusz wydarzenia został wzbogacony o Sztafetę Firm, czyli sportowe zmagania przedsiębiorstw oraz instytucji. Najlepiej wypadli pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy wyprzedzili reprezentację firmy TAKT oraz Olkuszbiega.pl. Tuż za podium uplasował się Intermag.

Miłym akcentem wydarzenia była także chwila wręczenia przez klubowych przyjaciół pamiątkowej tablicy Ryszardowi Jałowcowi, który 50 lat temu jako pierwszy w historii wrócił do Olkusza z tytułem biegowego Mistrza Polski.

– Tak jak sobie to założyliśmy, tak też było. Liczyliśmy na święto biegania i się go doczekaliśmy. Ponad 320 biegaczy na starcie, świetna pogoda i atmosfera. Już teraz zapraszamy na przyszły rok. Wierzymy, że może być jeszcze lepiej – mówi Joanna Szczepanek, dyrektor biegu.

Organizatorami III Srebrnej Dziesiątki byli: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, MOSiR Olkusz oraz KS Olkusz.

srebrna3

srebrna1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
3 lat temu

Wiem, że burzę rozpętam, ale nie mogę się powstrzymać, to zapytam : czemu 326 osób biega w centrum miasta w środku dnia ? Bo jednak jest te parę tysięcy innych, którym to trochę przeszkadza … 😉 Czy Panie i Panowie Policjanci i druhowie nie mieli w tym czasie nic lepszego do roboty nie zapytam, bo to już bym się czepiał 🙂

Witek
Witek
3 lat temu

Gratulacje za świetną, kolejną biegową imprezę. Joasia – brawo!!!!!