111

Takie hasło przyświecało rodzinnemu piknikowi, jaki odbył się na terenie kompleksu basenowo – rekreacyjnego na Czarnej Górze. We wspólnej zabawie uczestniczyło około 500 uczniów z klas I – III szkół podstawowych z terenu całej gminy Olkusz.

 2

Happeningi przeciw przemocy to coroczna impreza. Szkolne grupy przemaszerowały na Czarną Górę z plakatami i transparentami z przesłaniem przeciw przemocy. Na uczniów czekał szereg atrakcji: profilaktyczno – edukacyjny spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Małego w Krakowie, konkursy sprawnościowe, tor przeszkód przygotowany przez policjantów z KPP w Olkuszu i wiele sportowych rozgrywek. Zwieńczeniem pikniku był poczęstunek: kiełbaski z grilla i słodkości.

3

-Wszystkim uczestnikom rozgrywek sportowych należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu. Na szczęście pogoda dopisała, podobnie jak nastroje wszystkich uczestników co gwarantowało dobrą zabawę. Bardzo dziękujemy szkołom za aktywny udział w happeningu, kadrze pedagogicznej za wkład przygotowanie uczniów do udziału w konkurencjach sportowych. Podziękowania kierujemy także do wszystkich ludzi dobrej woli za bezinteresowną pomoc i wsparcie naszej akcji. To dzięki ich hojności zwycięzcy piknikowych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe – mówią organizatorzy happeningu.

4

Impreza została zorganizowana przez Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Olkuszu, w ramach realizowanego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie. Patronat nad piknikiem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

 

5

6

78

9

10

11

Zdjęcia OPS Olkusz:

12

13

14

 15

 16

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze