logo szlachetna paczka

Tegoroczny „Weekend Cudów” tuż, tuż. Finał Szlachetnej Paczki w powiecie olkuskim ponownie połączy setki ludzi i ponownie będzie miał szczęśliwe zakończenie. Wszystkie potrzebujące wsparcia rodziny w okolicy, które znalazły się bazie projektu Stowarzyszenia Wiosna, znalazły swoich darczyńców.

Olkusz, Bukowno i Wolbrom już szykują się na finał. Humory w obozach SuperW dopisują, ale nie może być inaczej, skoro lista z oczekującymi na pomoc jest pusta. To kolejny rok, w którym przez najbliższe dni wydarzy się wiele dobrego. – Aż serce rośnie w takich chwilach. Radość jest ogromna i co ważne, jest ona po każdej ze stron: wolontariuszy, rodzin i darczyńców. Szlachetna Paczka jednoczy i sprawia, że historie jednych stają się historiami drugich. Jak zwykle potrzeby rodzin były przeróżne, ale wszystkim im będziemy w stanie sprostać. To kolejny dowód na to, że cuda naprawdę się zdarzają – mówi Joanna Szatan-Kenderow, lider olkuskiej Szlachetnej Paczki.

– Rzeczy niemożliwe robimy od razu, a na cuda trzeba poczekać chwilę… czyli trzy tygodnie – dodaje Anna Imiołek, szefowa akcji w Bukownie, mając w pamięci reguły, jakimi rządzi się Szlachetna Paczka. Trzy tygodnie mija bowiem od momentu otwarcia Bazy Rodzin do wielkiego finału akcji, podczas którego wymarzone prezenty trafiają do magazynów, skąd przez wolontariuszy zostają dostarczone rodzinom.

Część z darczyńców już przygotowała swoje paczki, część dopiero wybiera się na zakupy. – W Paczce jesteśmy czwarty raz. Za każdym razem finał akcji wywołuje u nas ekscytację, a pomaganie z przyjaciółmi traktujemy jako nasz miły obowiązek. Dobro lubi wracać, a zdajemy sobie sprawę z tego, że dzisiaj pomagamy my, a jutro sami tej pomocy być może będziemy potrzebować – przyznaje Kamil Wojdyła, który swojej paczkowej rodzinie pomaga z grupą znajomych.

Jak pokazuje historia, paczki robią wszyscy – firmy, szkoły, kluby sportowe, czy gwiazdy telewizyjne. I to w tym projekcie jest najlepsze – poczucie wspólnoty w robieniu rzeczy zwykłych w tym niezwykłym czasie i przy okazji tej niezwykłej akcji.

Magazyny podczas finału akcji będą otwarte zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Adresy, pod które darczyńcy dostarczają paczki, znajdują się poniżej.

OLKUSZ – ul. Francesco Nullo 32, budynek Zespołu Szkół Nr 3,
BUKOWNO – ul. Kolejowa 3, budynek Miejskiego Ośrodka Kultury,
WOLBROM – ul. Leśna 2, budynek Domu Kultury.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze