"Bezpieczne lodowiska 2017"

logo pspKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu informuje, iż w okresie ferii zimowych organizuje akcję pomocy polegającą na budowaniu lodowisk na terenach należących do szkół i innych terenach takich jak: parki, ośrodki kultury, osiedla. Lodowiska te powinny umożliwić dzieciom i młodzieży w czasie ferii aktywny i bezpieczny wypoczynek.

Co roku jesteśmy świadkami wielu utonięć na ciekach wodnych, stawach, rzekach i jeziorach. Liczba tych dramatycznych wypadków, zwłaszcza z udziałem dzieci i młodzieży wzrasta w okresie ferii zimowych.

Straż Pożarna, która prowadzi również działania z zakresu ratownictwa wodnego dość często spotyka się z tragicznymi zdarzeniami wynikającymi z niebezpiecznych zabaw na zamarzniętych akwenach wodnych. Inwencja nasza skierowana jest do dyrektorów szkół, ośrodków kultury i innych zarządców terenów chętnych do skorzystania z tej oferty zwanych dalej Zgłaszającymi.

Funkcjonariusze PSP udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę Zgłaszającego. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę władz samorządowych na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Prośba wraz ze wszystkimi załącznikami powinna zostać skierowana do najbliższej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.
Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez Zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu, ewentualne ustawienie barierek. Należy pamiętać, że za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada Zgłaszający.

Chętnych do skorzystania z naszej w/w oferty prosi się o kontakt z Dowódcami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu pod numerami telefonów – ( 032 ) 641 40 08 – JRG Olkusz oraz ( 032 ) 647 25 70 – JRG Wolbrom.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu mł. bryg. mgr Tomasz Mucha

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!