15 progów. Czy komuś zabrakło wyobraźni?

1Gruntownie wyremontowana ul. 1 Maja w Bukownie „wzbogaciła” się o 15 progów zwalniających. Na reakcję kierowców niezadowolonych z takiego rozwiązania nie trzeba było długo czekać. Interweniujący w naszej redakcji byli ciekawi, czyja to inwencja twórcza znalazła zastosowanie podczas modernizacji jednej z głównych ulic miasta.

 -Czy komuś zabrakło wyobraźni, czy tez Bukowno startuje w konkursie na jak największą liczbę progów na jednej drodze? Przecież tą ulicą nie da się jeździć normalnie! Naprawdę ktoś mógł pomyśleć, że w ten sposób zwiększy bezpieczeństwo na drodze? – denerwują się kierowcy.

Ulica była remontowana w ramach tzw. „adamczykówek", dofinansowanych z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Trakt jest powiatowy, ale niebawem przejmie go Bukowno. Na ul. 1 Maja przebudowano nawierzchnię, wykonano kanalizację deszczową, przebudowano chodniki oraz… wyjątkowo solidnie zadbano o bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

2

Czy władze powiatu i Bukowna są zadowolone z efektu remontu? Samorządowcy zajęli w tej sprawie wspólne stanowisko, które przedstawiamy w całości. - Zgadzamy się z uwagami, że na tak krótkim odcinku zamontowana jest zbyt duża ilość progów zwalniających. Od samego początku zwracaliśmy uwagę na charakter tej ulicy i aspekt bezpieczeństwa był jednym z głównych wątków podnoszonych już na etapie projektowania. Niestety, osoby odpowiedzialne za projekt zbyt dosłownie wzięły nasze uwagi. W tym miejscu deklarujemy, że po końcowym rozliczeniu zadania, w możliwie najkrótszym terminie przystąpimy do demontażu części progów zwalniających, tak by zachowując względy bezpieczeństwa, zapewnić zdroworozsądkowe korzystanie z nowej drogi. Informujemy jednocześnie, że zdemontowane elementy progów nie ulegną zniszczeniu, a będą wykorzystane w innych newralgicznych miejscach, w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników korzystających z dróg – deklarują starosta Paweł Piasny i burmistrz Mirosław Gajdziszewski.

Pozostaje zatem pytanie, gdzie znajdą się zdemontowane z ul. 1 Maja progi? Gdy tylko zapadną decyzje, poinformujemy o tym na naszych łamach.

3

4

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.