DSCF7110

W minioną sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie odbyła się promocja książki „Magiczne życzenia”, autorstwa bukowieńskiej pisarki Danuty Majcher. Wydawnictwo zawiera 15 bajek napisanych z myślą o dzieciach chorych onkologicznie.

 

Danuta Majcher pochodzi z Sosnowca, ale od 5 lat mieszka w Bukownie i to właśnie tutaj zaczęła tworzyć. Do niedawna znana była głównie jako poetka (jest członkinią bukowieńskiego Klubu Literackiego „Liść Bukowy”), ale od jakiegoś czasu pisze także bajki dla dzieci.
„Magiczne życzenia” ukazały się w nakładzie 300 egzemplarzy, a ich wydawcą i głównym sponsorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie. Książki zostaną przekazane m.in. do oddziałów onkologicznych klinik w Warszawie, Szczecinie, Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Katowicach i Chorzowie. Wydawnictwo zostało zilustrowane przez dzieci i młodzież (7–18 lat) z Bukowna, Olkusza, Żurady, Poręby Górnej, Bolesławia i Sosnowca (w publikacji znalazły się też rysunki namalowane przez 4- i 6-latków). Małych ilustratorów wybrała sama autorka i to ona ostatecznie zdecydowała, które prace znajdą się w książce. Łącznie zilustrowano trzynaście bajek, dwie ostatnie nie posiadają rysunków. Jest to zabieg celowy – autorce zależało na tym, aby każde dziecko, które sięgnie po publikację, samo mogło narysować własny obrazek do czytanego tekstu.

Sobotnia gala w MOK była podsumowaniem trwającej kilkanaście miesięcy akcji. Wszystkie osoby i instytucje, które wsparły przedsięwzięcie, otrzymały egzemplarze książki i osobiste podziękowania od autorki bajek. Wielką niespodzianką całej uroczystości był występ Amelki Zając, małej mieszkanki Bukowna, która od wielu miesięcy walczy z białaczką. Dziewczynka zaśpiewała dwie piosenki, przysparzając publiczności wielu wzruszeń.

Danuta Majcher nie chce spocząć na laurach. Marzy teraz, aby wydać kolejną książkę z bajkami, tym razem dla dzieci zdrowych.

DSCF7063

DSCF7036

DSCF7099

DSCF7138

DSCF7038

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o