Karta Seniora już w Bolesławiu

2Mieszkańcy gminy Bolesław, którzy skończyli 60 lat, mogą już korzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS). Uroczysta inauguracja programu odbyła się podczas spotkania Akademii Aktywnego Seniora w bolesławskim Centrum Kultury.

OKS funkcjonuje w wielu gminach Polski. Zniżki honorowane są w ponad 1000 różnego rodzaju placówkach na terenie całego kraju. Chodzi m. in. o uzdrowiska, ośrodki zdrowotno – medyczne, kina, teatry, muzea, hotele, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy, klubokawiarnie oraz wiele innych. Szczegółowa lista dostępna jest na www.glosseniora.pl. Co ważne, Karta jest bezterminowa i bezpłatna.

5

W Bolesławiu o udział w programie oraz pozyskanie miejscowych firm oferujących zniżki seniorom zabiegał wójt Krzysztof Dudziński oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Kruszak – Kołodziejczyk. Do programu przystąpiło na razie siedem lokalnych firm: VIP Auto Serwis, Miks s.c. Zbigniew Cieślik Iwona Cieślik, Salon Fryzjerski Banyś Barbara, Restauracja Sorrento, Delikatesy Centrum w Krzu Violetta Stąpel, Salon Fryzjersko – Kosmetyczny Renata Witas, Firma Handlowo – Usługowa Alina Kucharek. Wójt Dudziński zwrócił się też do PKN Orlen, aby stacja benzynowa w Bolesławiu również przyłączyła się do programu.

9

Na inauguracyjnym spotkaniu seniorzy poznali zasady Ogólnopolskiej Karty Seniora. Certyfikat udziału gminy Bolesław w programie wręczył szefowi gminy ambasador zdrowego stylu życia, reprezentujący krakowskie Stowarzyszenie Manko (pomysłodawcę OKS) Marek Pilch. Pierwsze Karty Seniora otrzymały: wicewójt Krystyna Kowalewska oraz przewodnicząca Rady Gminy Ewa Dychtoń.

10

Zainteresowani mieszkańcy muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. W tym celu mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (parter) w poniedziałki i środy w godz. 8.00 – 11.00.

6

1

8

4

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!