Karta Seniora już w Bolesławiu

2Mieszkańcy gminy Bolesław, którzy skończyli 60 lat, mogą już korzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS). Uroczysta inauguracja programu odbyła się podczas spotkania Akademii Aktywnego Seniora w bolesławskim Centrum Kultury.

OKS funkcjonuje w wielu gminach Polski. Zniżki honorowane są w ponad 1000 różnego rodzaju placówkach na terenie całego kraju. Chodzi m. in. o uzdrowiska, ośrodki zdrowotno – medyczne, kina, teatry, muzea, hotele, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy, klubokawiarnie oraz wiele innych. Szczegółowa lista dostępna jest na www.glosseniora.pl. Co ważne, Karta jest bezterminowa i bezpłatna.

5

W Bolesławiu o udział w programie oraz pozyskanie miejscowych firm oferujących zniżki seniorom zabiegał wójt Krzysztof Dudziński oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Kruszak – Kołodziejczyk. Do programu przystąpiło na razie siedem lokalnych firm: VIP Auto Serwis, Miks s.c. Zbigniew Cieślik Iwona Cieślik, Salon Fryzjerski Banyś Barbara, Restauracja Sorrento, Delikatesy Centrum w Krzu Violetta Stąpel, Salon Fryzjersko – Kosmetyczny Renata Witas, Firma Handlowo – Usługowa Alina Kucharek. Wójt Dudziński zwrócił się też do PKN Orlen, aby stacja benzynowa w Bolesławiu również przyłączyła się do programu.

9

Na inauguracyjnym spotkaniu seniorzy poznali zasady Ogólnopolskiej Karty Seniora. Certyfikat udziału gminy Bolesław w programie wręczył szefowi gminy ambasador zdrowego stylu życia, reprezentujący krakowskie Stowarzyszenie Manko (pomysłodawcę OKS) Marek Pilch. Pierwsze Karty Seniora otrzymały: wicewójt Krystyna Kowalewska oraz przewodnicząca Rady Gminy Ewa Dychtoń.

10

Zainteresowani mieszkańcy muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. W tym celu mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (parter) w poniedziałki i środy w godz. 8.00 – 11.00.

6

1

8

4

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!