policja

W Bydlinie policjanci z olkuskiej drogówki zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który siedząc za kierownicą osobowego BMW w terenie zabudowanym pędził 135 km/h.

Przypomnijmy, że w terenie zabudowanym dozwolona prędkość wynosi 50 km/h, a każde jej przekroczenie przy kontroli policyjnej grozi mandatem karnym. Jednak takiego niechlubnego rekordu w naszym powiecie nie było już dawno. 24-letni mieszkaniec gminy Wolbrom gnał przez Bydlin o 85 km/h za szybko.

Mężczyzna został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo jego dokumenty zostały przesłane do starostwa, skąd z pewnością przyjdzie decyzja o ich zatrzymaniu.

Kierowca przyłapany w obszarze zabudowanym na przekroczeniu prędkości o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na trzy miesiące. Jeżeli zostanie ponownie złapany, okres ten wydłuży się do 6 miesięcy. W przypadku trzeciego przewinienia prawo jazdy będzie definitywnie utracone. Odzyskanie prawa jazdy wiąże się z koniecznością ponownego zdania egzaminu.

– Apelujemy do kierowców o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna oraz niedostosowana do warunków atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych – mówi sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tom
tom
4 lat temu

[quote name=”Cieślinianin.”][quote name=”Bydlinianin”]Mysle ze powinni zrobic kolesiowi test na zdrowie psychiczne, bo cos z nim mocno nie tak, z reszta na takie cos powinny byc osobne paragrafy.[/quote]
A na miejscu dodatkowo kilkanaście razy pałą po nogach. Tak dla zasady. Idiota i tak już nie zmądrzeje, ale gwarancja, że będzie długo pamiętał swoje idiotyczne zachowanie.[/quote]
Jest teoria na temat piratów. Kto tak jeździ ten nie może sobie poruchać, wiec sie wyżywa na drodze

a dlaczego nigdy
a dlaczego nigdy
4 lat temu

zaznaczam NIGDY nie ma Patroli Policji w WOLBROMIU od strony zalewu.Tu są notoryczne wyścigi samochodów .W pobliżu jest bar z napojami alkoholowymi . MIEJSCA CHRONIONE

Cieślinianin.
Cieślinianin.
4 lat temu

[quote name=”Bydlinianin”]Mysle ze powinni zrobic kolesiowi test na zdrowie psychiczne, bo cos z nim mocno nie tak, z reszta na takie cos powinny byc osobne paragrafy.[/quote]
A na miejscu dodatkowo kilkanaście razy pałą po nogach. Tak dla zasady. Idiota i tak już nie zmądrzeje, ale gwarancja, że będzie długo pamiętał swoje idiotyczne zachowanie.

Tomek81
Tomek81
4 lat temu

Temu kierowcy Policja nie powinna wystawiać mandatu tylko zatrzymać prawo jady nie przez starostwo tylko Policje i sprawę skierować do sądu o ukaranie z zarzutem stwarzania zagrożenia w ruchu lądowym, tylko tak można eliminować takich imbecyli na drogach, a jakby podczas rajdu tego matoła wyskoczyło jakieś dziecko lepiej nawet nie myśleć co by się stało.

chore prawo
chore prawo
4 lat temu

Za posiadanie zioła na własny użytek co nikomu nie zagraża – 10 lat więzienia…
Za stworzenie realnego zagrożenia życia i zdrowia ludzi – prawo jazdy tylko na 3 miesiące – a po 3 miesiącach mu oddadzą 😥 – oto Polska 😆 8)

C2H5OH
C2H5OH
4 lat temu

[quote name=”tekst”]BMW.[/quote]
I wszystko jasne
Bryka Młodzieży Wiejskiej :-* :-*

Bydlinianin
Bydlinianin
4 lat temu

Mysle ze powinni zrobic kolesiowi test na zdrowie psychiczne, bo cos z nim mocno nie tak, z reszta na takie cos powinny byc osobne paragrafy.