Rowerowe święto w Bukownie [ZDJĘCIA]

rodzinny rajd bukowno1

Ponad 750 osób wzięło udział w jubileuszowym XV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, króry w minioną niedzielę odbył się w Bukownie. Uczestnicy imprezy mieli do pokonania kameralną trasę o długości około 14 kilometrów. Był to przejazd rekreacyjny, miejsce i czas na mecie nie miały żadnego znaczenia. Liczyła się głównie dobra zabawa.

Co roku na stadion przy ul. Spacerowej ściąga rzesza amatorów jazdy na dwóch kółkach. Bukowieński rajd organizowany przez UKS Kusy od początku swojego istnienia jest propozycją dla wszystkich pokoleń lubiących wsiąść na rower i wybyć gdzieś za miasto. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia, nie mogło być inaczej.

Wśród uczestników rajdu, w którym spotkać można było przynajmniej trzypokoleniowe rodziny, dominował kolor niebieski. Specjalnie na ten dzień organizatorzy dzięki wsparciu ze strony Województwa Małopolskiego zafundowali rowerzystom okolicznościowe koszulki, które teraz będą ich posiadaczom przypominać o ostatniej wizycie w Bukownie.

Trasa rajdu prowadziła od miejskiego stadionu, przez ul. ks. Zelka, Mostową, dookoła piaskowni przez Przeń i Bór Biskupi. Powrót obwodnicą, ponownie Mostową i ks. Zelka. Barwny peleton zahaczył o najpiękniejsze zakątki Bukowna. Ponadto nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwały służby mundurowe, a na końcu stawki w gotowości byli medycy. Na szczęście uczestnicy rajdu w komplecie bezpiecznie dotarli na metę. Pierwsi z nich aby ponownie zameldować się na stadionie potrzebowali niespełna pół godziny.

rodzinny rajd bukowno2

Zgodnie z regulaminem nikt oficjalnie nie mierzył czasu na trasie, nikt też nie notował kolejnych numerów na finiszu. To miało być rowerowe święto sprzyjające rozwijaniu aktywności fizycznej oraz integracji środowiska kolarskiego. Udało się, czego dowód mieliśmy na płycie stadionu, przy wspólnej kiełbasce z grilla i żurku. Na zakończenie kierownik rajdu Grażyna Kowina-Świderek, wraz z posłanką Lidią Gądek, sekretarzem miasta Marcinem Cockiewiczem oraz przedstawicielami sponsorów, poprowadzili losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Wśród nich znalazło się sześć rowerów górskich, a także wiele gadżetów przydatnych na trasie podczas rowerowych wypraw i miejskich przejażdżek. W tym roku nagrody główne (rowery) trafiły do Zofii Karolczyk (Bukowno), Weroniki Motyki (Jaworzno), Renaty Dębskiej (Bukowno), Iwony Książek (Sosnowiec), Małgorzaty Lorek (Sławków) i Michała Strugały (Kraków).

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, Posłanki na Sejm RP Lidii Gądek, Burmistrza i Rady Miejskiej w Bukownie oraz Firm: ZGH Bolesław, Schneider Electric Industries Bukowno, DB Cargo, GIANT - Robert Głowacki - Rowery Serwis, Arkop, Boltech, Hutrem, Biuroplus Będzin, Pablosport, Meble System-Paweł Gdula, Intermarche, Krawczyk Finanse, Black & White Olkusz.

Patronat Honorowy nad przejazdem rowerzystów objął Marszałek Jacek Krupa.

Za rok XVI edycja rodzinnej imprezy. Czy zostanie pobity rekord frekwencji? Przekonamy się na początku przyszłej jesieni.

rodzinny rajd bukowno3

XV Rodzinny Rajd Rowerowy w Bukownie – 10.09.2017_57 XV Rodzinny Rajd Rowerowy w Bukownie – 10.09.2017_115 XV Rodzinny Rajd Rowerowy w Bukownie – 10.09.2017_5

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!