Kongres pod hasłem „Naśladujmy Jezusa!”

kongres-sj-2015
Już niedługo na Stadionie Miejskim w Krakowie przy ul. Reymonta 20 odbędzie się doroczny kongres Świadków Jehowy. Ma on charakter otwarty i wszyscy będą mile widziani. Myśl przewodnia całego programu brzmi: „Naśladujmy Jezusa!”.

Jacenty Walczak, rzecznik prasowy kongresu, mówi: „Jezus, założyciel chrystianizmu, jest uważany za najbardziej wpływowego i znaczącego ze wszystkich ludzi. Jako chrześcijanie, Świadkowie Jehowy są głęboko przekonani, że jest on dla nas wzorem do naśladowania. Podczas kongresu pod hasłem ‚Naśladujmy Jezusa!’ rozważane będą biblijne relacje o jego życiu. Uwypuklone zostaną praktyczne korzyści, jakie z jego przykładu i nauk może odnieść każdy człowiek — bez względu na pochodzenie, styl życia czy wyznawaną religię. Jednym z najważniejszych punktów programu będzie przemówienie kluczowe, zatytułowane: ‚‛W nim są skryte wszelkie skarby mądrości’’. Zostanie ono wygłoszone w piątek przed południem”.

W ubiegły weekend Świadkowie Jehowy zaczęli osobiście wręczać zaproszenia na kongres wszystkim mieszkańcom Małopolski. W tej kampanii, trwającej trzy tygodnie, wezmą udział 74 miejscowe zbory Świadków Jehowy. Wstęp na kongres jest wolny, nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Koszty organizowania takich zjazdów są w całości pokrywane z dobrowolnych datków.

Program trzydniowego kongresu w Krakowie rozpocznie się 3-go lipca 2015 roku o godzinie 9.20. Przewiduje się, że z biblijnych pouczeń na Stadionie Miejskim przy ul. Reymonta 20 skorzysta jakieś 8000 osób. Świadkowie Jehowy w Polsce planują zorganizować 31 kongresów w 27 miastach w 4 językach. Na całym świecie w przeszło 115 000 zborów działa ponad 8 000 000 Świadków Jehowy.

Więcej informacji oraz program kongresu do pobrania: www.jw.org

Biuro Prasowe Kongresu Świadków Jehowy w Krakowie


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.