Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

SEBASTIAN TOMSIA - Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

tomsia sebastian 800x800Materiał wyborczy KWW Odnowa - Kontynuacja
Szanowni Państwo!
Od dwudziestu lat jestem związany z pracą wśród ludzi i z pracą zespołową. Doskonale znam zagadnienia związane z zarządzaniem finansami na wszystkich płaszczyznach.

Swoją wiedzę, umiejętności, doświadczenie i pozycję zawodową zawdzięczam przede wszystkim ciężkiej pracy i uporowi. Przez wiele lat wspinałem się po szczeblach kariery zawodowej zaczynając od stażysty, poprzez kolejne stanowiska pracy, by dzisiaj piastować kierownicze stanowisko. W moich kompetencjach leży nadzór nad bezpieczeństwem i prawidłowym zarządzaniem Bankami Spółdzielczymi. Wielokrotnie uczestniczyłem w projektach, których celem było budowanie efektywności rynkowej firm poprzez audyty finansowe i operacyjne. Celem projektów było m.in. bezpieczeństwo finansowe, strategia marketingowa, opracowanie i wdrożenie zmian organizacyjnych, opracowanie polityki i strategii działania. 

Zdobyte dotychczas doświadczenie zawodowe pozwoliło mi uzyskać wiedzę, którą mogę wykorzystać rozwiązując problemy Olkusza. Wiem jak wykorzystać szanse dla naszej Gminy, by podnieść rangę Olkusza. W ostatnich kilkunastu latach wykonując swoje obowiązki zawodowe, odwiedziłem dziesiątki miast podobnych do Olkusza. Miałem wówczas możliwość zapoznania się z budżetami tych miast, poddać je analizie, wyciągać właściwe wnioski i doradzać.

Tak. Przyznaję, że mam dobrą pracę. W zasadzie mógłbym stać z boku i patrzeć z ubolewaniem jak Olkusz traci z roku na rok swój potencjał. Przecież póki co nie odczuwam skutków tego cofania się. Ale właśnie należy zrozumieć sens stwierdzenia „póki co”. Stanie z boku i bierne przyglądanie się, jak Olkusz traci bezpowrotnie swój potencjał w przyszłości odbije się negatywnie na moim i na młodszych pokoleniach. Bo dzisiejsze powolne umieranie tej Gminy, będzie katastrofą w niedalekiej przyszłości. Dlatego stoję na stanowisku, że włodarz gminy i podlegli mu urzędnicy powinni umiejętnie i z determinacją polepszać warunki życia w swoich gminach, mając na uwadze mieszkańców i przedsiębiorców. Gmina wzrost swojego potencjału powinna opierać przede wszystkich ma roztropnym zarządzaniu własnymi zasobami i dochodami, i tak je kreować, by być przyjaznym urzędem dla obywatela i przedsiębiorcy. Umiejętne zarządzanie kapitałem własnym otworzy szeroko drzwi do pozyskiwania środków zewnętrznych zarówno europejskich, jak i krajowych. Dlatego wyrażam swój sprzeciw wobec dotychczasowej polityce zarządzania Olkuszem. Nie możemy pozwolić na dalszą bezczynność i bierność. Wiem, że osób myślących w podobny sposób w naszej gminie jest więcej. Osób, dla których przyszłość Olkusza nie jest obojętna.
Wierzę, że moje doświadczenie i kwalifikacje będą dla Państwa argumentem dla poparcia mojej osoby w nachodzących wyborach na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Moim działaniom jako Burmistrza Olkusza przyświecać będzie zasada wzajemnej komunikacji. Zasada wymiany poglądów i opinii, by efektem końcowym były dobre rozwiązania dla naszej gminy. Jednak naczelną zasadą, będzie zasada roztropnego zarządzania majątkiem wspólnym, jakim jest majątek Gminy Olkusz.

Współpraca będzie synonimem zarządzania Olkuszem. Współpraca z Radą Miejską, z sąsiednimi gminami, z Powiatem, z Województwem. Współpraca oparta o konstruktywny dialog, który przyniesie wymierne korzyści dla naszej Gminy, dla nas – Mieszkańców tej gminy, dla Przedsiębiorców i inwestorów.

Dziś chciałbym Państwu powiedzieć – Tak, będę kandydował na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.
Dzisiaj także ośmielam się prosić Państwa o oddanie głosu na mnie w dniu wyborów, 21 października 2018 roku.

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze mną:
sebastian.tomsia@gmail.com ; tel. 730 770 777; facebook.com/sebastian.tomsia2

Pozostaję do Państwa dyspozycji
Sebastian Tomsia

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!