Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

SEBASTIAN TOMSIA - Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

tomsia sebastian 800x800Materiał wyborczy KWW Odnowa - Kontynuacja
Szanowni Państwo!
Od dwudziestu lat jestem związany z pracą wśród ludzi i z pracą zespołową. Doskonale znam zagadnienia związane z zarządzaniem finansami na wszystkich płaszczyznach.

Swoją wiedzę, umiejętności, doświadczenie i pozycję zawodową zawdzięczam przede wszystkim ciężkiej pracy i uporowi. Przez wiele lat wspinałem się po szczeblach kariery zawodowej zaczynając od stażysty, poprzez kolejne stanowiska pracy, by dzisiaj piastować kierownicze stanowisko. W moich kompetencjach leży nadzór nad bezpieczeństwem i prawidłowym zarządzaniem Bankami Spółdzielczymi. Wielokrotnie uczestniczyłem w projektach, których celem było budowanie efektywności rynkowej firm poprzez audyty finansowe i operacyjne. Celem projektów było m.in. bezpieczeństwo finansowe, strategia marketingowa, opracowanie i wdrożenie zmian organizacyjnych, opracowanie polityki i strategii działania. 

Zdobyte dotychczas doświadczenie zawodowe pozwoliło mi uzyskać wiedzę, którą mogę wykorzystać rozwiązując problemy Olkusza. Wiem jak wykorzystać szanse dla naszej Gminy, by podnieść rangę Olkusza. W ostatnich kilkunastu latach wykonując swoje obowiązki zawodowe, odwiedziłem dziesiątki miast podobnych do Olkusza. Miałem wówczas możliwość zapoznania się z budżetami tych miast, poddać je analizie, wyciągać właściwe wnioski i doradzać.

Tak. Przyznaję, że mam dobrą pracę. W zasadzie mógłbym stać z boku i patrzeć z ubolewaniem jak Olkusz traci z roku na rok swój potencjał. Przecież póki co nie odczuwam skutków tego cofania się. Ale właśnie należy zrozumieć sens stwierdzenia „póki co”. Stanie z boku i bierne przyglądanie się, jak Olkusz traci bezpowrotnie swój potencjał w przyszłości odbije się negatywnie na moim i na młodszych pokoleniach. Bo dzisiejsze powolne umieranie tej Gminy, będzie katastrofą w niedalekiej przyszłości. Dlatego stoję na stanowisku, że włodarz gminy i podlegli mu urzędnicy powinni umiejętnie i z determinacją polepszać warunki życia w swoich gminach, mając na uwadze mieszkańców i przedsiębiorców. Gmina wzrost swojego potencjału powinna opierać przede wszystkich ma roztropnym zarządzaniu własnymi zasobami i dochodami, i tak je kreować, by być przyjaznym urzędem dla obywatela i przedsiębiorcy. Umiejętne zarządzanie kapitałem własnym otworzy szeroko drzwi do pozyskiwania środków zewnętrznych zarówno europejskich, jak i krajowych. Dlatego wyrażam swój sprzeciw wobec dotychczasowej polityce zarządzania Olkuszem. Nie możemy pozwolić na dalszą bezczynność i bierność. Wiem, że osób myślących w podobny sposób w naszej gminie jest więcej. Osób, dla których przyszłość Olkusza nie jest obojętna.
Wierzę, że moje doświadczenie i kwalifikacje będą dla Państwa argumentem dla poparcia mojej osoby w nachodzących wyborach na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Moim działaniom jako Burmistrza Olkusza przyświecać będzie zasada wzajemnej komunikacji. Zasada wymiany poglądów i opinii, by efektem końcowym były dobre rozwiązania dla naszej gminy. Jednak naczelną zasadą, będzie zasada roztropnego zarządzania majątkiem wspólnym, jakim jest majątek Gminy Olkusz.

Współpraca będzie synonimem zarządzania Olkuszem. Współpraca z Radą Miejską, z sąsiednimi gminami, z Powiatem, z Województwem. Współpraca oparta o konstruktywny dialog, który przyniesie wymierne korzyści dla naszej Gminy, dla nas – Mieszkańców tej gminy, dla Przedsiębiorców i inwestorów.

Dziś chciałbym Państwu powiedzieć – Tak, będę kandydował na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.
Dzisiaj także ośmielam się prosić Państwa o oddanie głosu na mnie w dniu wyborów, 21 października 2018 roku.

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze mną:
sebastian.tomsia@gmail.com ; tel. 730 770 777; facebook.com/sebastian.tomsia2

Pozostaję do Państwa dyspozycji
Sebastian Tomsia


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.