jasnobus rozklad

 „Uwaga!!! Od dnia 14.07.2014r. do dnia 31.08.2014 linia „Sł” będzie zawieszona” – ogłoszenie takiej treści pojawiło się na rozkładach jazdy na przystankach przy ul. Jasnej w Olkuszu, skąd w dni powszednie można było dostać się do centrum miasta. Teraz jeśli wierzyć informacji znajdującej się na przystankach, można stwierdzić, że w wakacje linia „Sł” nie kursuje. Autobus firmy POLKAR jednak ciągle wozi pasażerów, z tym że już na nieco innej trasie.

W poniedziałek wyszłam na przystanek mając nadzieję na dostanie się w okolice Supersamu, skąd mogłabym podjechać do szpitala. Po ostatnim urazie nogi mam problemy z chodzeniem, więc aby nie narażać zdrowia chciałam skorzystać z usług komunikacji miejskiej. Niestety autobus nie przyjechał – mówi rozżalona mieszkanka ul. Jasnej. Z rozmowy z naszą Czytelniczką wynika, że cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek 14 lipca, a więc w pierwszym dniu zmiany trasy. – O żadnej zmianie rozkładu jazdy nikt nas wcześniej nie informował – dodaje kobieta.

Czy tak faktycznie było pytamy u źródła, a więc w Związku Komunalnym Gmin „Komunikacja Międzygminna”. – Informacja o zmianach została podana do wiadomości pasażerów w piątkowe popołudnie, wtedy to też na przystankach pojawiły się stosowne informacje – przekonuje rzecznik prasowy ZKG „KM” Dawid Przybylski. Słowo „popołudniu” można jednak interpretować bardzo różnie, bo jeśli wierzyć pasażerom linii „Sł” rozpoczynającej swoją trasę jeszcze do niedawna na ul. Jasnej, żadnej wzmianki o zmianach po godz. 15 jeszcze nie było. Nie trudno więc zgadnąć, że niektórzy w poniedziałek musieli nieźle się spocić aby zdążyć do zakładów pracy. Bo choć do tej pory z linii „Sł” korzystało niewiele osób, to przez okres swojego istnienia, zdążyła się już dorobić kilku wiernych fanów.

jasnobus rozklad1

Późna informacja o zmianach to jedno, a druga kwestia dotyczy samej treści informacji jaka ukazała się na rozkładach jazdy. Nie trzeba być przecież żadnym ekspertem, aby wywnioskować, że jeśli „linia „Sł” będzie zawieszona”, to znaczy, że do końca wakacji autobus już nie pojedzie. A tutaj psikus, bowiem o ile od 14 lipca przewoźnik nie obsługuje ul. Jasnej, to linia „Sł” ma się dobrze jeżdżąc inną trasą. Wakacyjna forma linii „Sł” swój bieg zaczyna przy ul. Rataja na os. Słowiki, skąd dalej prowadzi przez Wiadukt, Dworzec PKP, Skarbek, ZKG „KM”, skrzyżowanie PKO i skrzyżowanie „stacja Statoil”, swoją trasę kończąc przy olkuskim Skateparku, czy raczej Silver Parku na ul. Głowackiego. Z powrotem autobus zatrzymuje się także na ul. Pakuska oraz Witosa, by swój kurs zakończyć na przystanku przy „Blisko Boisko” (ul. Rataja).

Zmiana trasy linii „Sł” wynika z próśb mieszkańców, dotyczących połączenia centrum miasta z nowo powstałym Parkiem Rekreacyjno – Krajobrazowym. Idea rzeczywiście wydaje się być słuszna, choć jej wdrożenie w życie przyniosło ze sobą wiele nieporozumień. – Chcieliśmy jak najszybciej wprowadzić zmiany, aby ułatwić mieszkańcom przemieszczenie się na drugi koniec miasta. Za powstałe utrudnienia przepraszamy – dodaje rzecznik ZKG „KM” Dawid Przybylski. Dodajmy, że na ul. Głowackiego od 14 lipca można także dojechać z Osiedla Młodych linią „PS1”.

Nowy rozkład jazdy linii „Sł” obowiązujący do końca wakacji można znaleźć na stronie ZKG „KM” pod adresem: http://zkgkm-olkusz.pl/rozklad/index.php?rozklad=S%A3

jasnobus rozklad2

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
CorectaRzmija Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Corecta
Corecta

Panie Piotrze, proszę sprawdzać nazwy firm o których Pan pisze, bo ZKG „KM” to Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” a nie jak jest w tekście Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Miejska”.

Rzmija
Rzmija

A jeżeli kupiłem specjalnie bilet miesięczny żeby jezdziic SL? Co mam zrobić?