rowerybuk2

W Bukownie, w niedzielne popołudnie odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy. W imprezie wzięło udział 368 drużyn i łącznie 762 uczestników, którzy do pokonania mieli prawie 14 kilometrów.

– Pomysł, żeby zorganizować Rodzinny Rajd Rowerowy, zrodził się kilka lat temu, kiedy byłam członkinią Ruchu Samorządowego Mieszkańców Bukowna. Początkowo w imprezie brało udział około 100 osób. Z roku na rok jednak rajd cieszył się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie mrowerybuk1ożna śmiało powiedzieć, że bije rekordy popularności – mówiła Grażyna Kowina – Świderek, kierownik rajdu.

Jak sama nazwa wskazuje, w rajdzie brały udział całe rodziny. Trzeba przyznać, że zarówno dzieci, rodzice jak i dziadkowie radzili sobie znakomicie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, która wiodła zarówno ulicami miasta Bukowna, jak i ścieżką leśną. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań w przygotowaniu rajdu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, która zabezpieczała trasę przejazdu rowerzystów.

Rajdowcy dotarli do mety zmęczeni, ale zadowoleni. Na placu przed MOSiR- em każdy mógł odpocząć i posilić się pieczoną kiełbaską. Ponadto na każdą drużynę czekały upominki – akcesoria rowerowe. Wśród zawodników rozlosowano także nagrody specjalne – 5 rowerów górskich.

– W rajdzie braliśmy udział po raz pierwszy. Jest to wspaniała przygoda. Można było aktywnie spędzić czas z rodziną. Trasa mógł pokonać każdy. Nasza 6 – letnia córka znakomicie dała sobie radę. Naprawdę warto wziąć udział, serdecznie wszystkim polecam – zachęcał Michał Polak z Bukowna.

– Do wzięcia udziału w rajdzie namówiła mnie kuzynka, która jeździła we wszystkich edycjach. Zdecydowałam się wziąć udział z 3 – letnią córeczką i nie żałuję. Było naprawdę super – dodaje Agnieszka Godula z Boru Biskupiego.

Organizatorami IX edycji Rajdu był Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKS „Kusy” w Bukownie. Honorowy patronat nad Rajdem objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:24659}{joomplu:24653}{joomplu:24641}{joomplu:24671}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments