Jacek Czerniak, zawodnik MKS „Nadzieja” Olkusz, wywalczył brązowy medal podczas rozegranych w Zielonej Górze Mistrzostw Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej. Zaledwie jeden punkt dzielił go od zdobywcy II miejsca. Wśród finalistów znalazło się jeszcze dwoje reprezentantów olkuskiego klubu.
W punktacji drużynowej skoków akrobatycznych MKS „Nadzieja” Olkusz zajął piątą lokatę.

Na wynik ten oprócz sukcesu Jacka Czerniaka złożyły się również: V miejsce Agnieszki Piputy, zdobywczyni V miejsca w skokach akrobatycznych kobiet oraz VII miejsce Jakuba Gębki, które zajął w skokach akrobatycznych mężczyzn. Trenerem wszystkich ww. zawodników jest Zdzisław Gregorski.
W Mistrzostwach Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej wzięło udział 177 zawodniczek i zawodników z 26 klubów.