Pracowity weekend mają za sobą podopieczne Moniki Pastwy. Zespół Lwiątek złożony z zawodniczek z rocznika 2006 reprezentował SPR we Włocławku podczas ogólnopolskiego turnieju „LeaderTech Handball Cup 2020”. Olkuszanki trzydniowe zmagania zakończyły tuż za podium na 4. miejscu. 

Wyprawa licząca grubo ponad 300 kilometrów zaczęła się w piątkowy ranek. Po kilku godzinach spędzonych w drodze nasz zespół dotarł do celu i jeszcze tego samego dnia rozegrał spotkanie ze swoimi rówieśniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku. Olkuszanki pomimo zmęczenia sprostały zadaniu wygrywając w przekonującym stylu 25:13. Najskuteczniejsza pod bramką rywali była Zuzanna Pawłowska – autorka dziewięciu trafień. Świetny początek turniejowej rywalizacji nieco przyćmiły sobotnie starcia z gospodyniami i inną drużyną z Płocka. Z najlepszym w całej stawce Junakiem Inwestbud SPR przegrał wyraźnie 11:23, natomiast do SP 23 Płock dziewczyny straciły dziewięć bramek (15:24). Humory poprawił nieco triumf nad MKS Karczew 21:11, w którym po cztery gole zdobyły Hanna Borkiewicz i Zuzia Pawłowska. Ostatnie spotkanie – to niedzielne z Polonią Kępno – miało zadecydować, który z zespołów stanie na najniższym stopniu podium. Przeciwniczki do przerwy prowadziły 12:6, jednak po zmianie stron Lwiątka ruszyły do odrabiania strat. Rozmiary porażki zmniejszyły do dwóch trafień, jednak na dogonienia ekipy z Kępna zabrakło już czasu. Tym sposobem do Olkusza SPR 2006 wrócił z najmniej lubianym przez sportowców, ale jeszcze bardziej motywującym trenerów do dalszej pracy 4. miejscem.

– Po piątkowym zwycięstwie morale zespołu bardzo wzrosły, jednak w sobotę dwukrotnie przegraliśmy i stało się jasne, że o miejsce na podium nie będzie łatwo. Cieszy wygrana z Karczewem, która zapewniła nam dodatkowe emocje związane z bezpośrednim starciem o 3. miejsce. W meczu z Polonią dziewczyny nieco przespały pierwszą połowę. Po przerwie było już znacznie lepiej, ale nie zdążyliśmy wyrównać. Mecz był zacięty i szczególnie w drugiej części bardzo wyrównany. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców naszych zawodniczek, którzy pokonali pół Polski aby wspierać swoje pociechy. Osobne słowa uznania należą się firmie Connect z Sosnowca, za ufundowanie strojów meczowych naszej drużyny. To była pożyteczna lekcja handballu, z której musimy wyciągnąć konkretne wnioski. Zebraliśmy bezcenne doświadczenie – zaznacza trenerka drużyny Monika Pastwa.

Warto dodać, że Najlepszą Bramkarką turnieju we Włocławku została Julia Czarnota z SPR-u Olkusz!

Komplet wyników SPR-u 2006 we Włocławku:

SPR Olkusz – SP 16 Płock 25:13

SPR Olkusz – Junak Inwestbud Włocławek 11:23

SPR Olkusz – SP 23 Płock 15:24

SPR Olkusz – MKS Karczew 21:11

SPR Olkusz – Polonia Kępno 15:17

Skład: Julia Czarnota, Paulina Brodziak – Hanna Borkiewicz, Emilia Bałazy, Zuzanna Pawłowska, Kinga Petlic, Alicja Węglarz, Patrycja Kabuda, Zofia Czarnota, Barbara Mocio, Zuzanna Krupa, Nikola Czepułkowska, Martyna Jurga, Oliwia Wilkońska, Roksana Pietraszewska, Aleksandra Rasiak.

SPR Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o