drugie_ycie

W Zespole Szkół w Bukownie rozpoczęły się działania wdrażające program „Masz dar uzdrawiania. Transplantacja to życie” realizowanego w ramach Kampanii „Drugie życie”.

Kampania „Drugie życie” skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma pomóc młodym ludziom zrozumieć znaczenie transplantacji. Uczniowie otrzymają niezbędne materiały promocyjne i edukacyjne, przy pomocy których będą prowadzili własne, szkolne działania przybliżające zagadnienia przeszczepiania narządów i oświadczenia woli. Jednym z najważniejszych elementów akcji „Drugie życie” będzie popularyzacja oświadczeń woli, które są potwierdzeniem zgody na wykorzystanie organów w wypadku . Młodzi ludzie mogą m.in. organizować spotkania z lekarzem i osobą po przeszczepie, kolportować oświadczenia woli, tworzyć plakaty i ulotki oraz prowadzić własne, niekonwencjonalne działania promocyjne.

Drugie życie” to kampania, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowia ciężko chorym ludziom. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, przy wsparciu organizatorów, przeprowadza własne działania promocyjne – szkolne kampanie, które sprawiają, że ich rówieśnicy wiedzą czym jest oświadczenie woli, a transplantacje stają się tematem rozmów nie tylko w szkolnych murach.

W roku szkolnym 2011/2012 w kampanii weźmie udział 120 szkół ponadgimnazjalnych (po 30 w każdym województwie), a wśród nich Zespół Szkół w Bukownie. Koordynatorem programu  w tutejszej szkole jest pedagog szkolny: pani Agnieszka Adamska, a w Małopolsce projekt koordynuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych. Akcję wspierają Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego i Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Uczniowie Skałki od stycznia zapoznali się z pierwszymi materiałami edukacyjnymi, aby przed Dniem Transplantologii  (26.01.) zdobyć wiedzę na temat dawstwa i transplantacji.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ada Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ada
ada

brawo dla uczniów Skałki