debata policja klucze

21 listopada 2014 roku w świetlicy w Golczowicach odbyła się debata społeczna dotycząca „Społecznego przyzwolenia na popełnianie przestępstw i wykroczeń drogowych”. W debacie, oprócz policjantów, udział wzięli pełnomocnik wójta Gminy ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, dyrektor ośrodka pomocy społecznej, radni, pracownicy socjalni, członkowie gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, mieszkańcy gminy Klucze.

Debatę rozpoczęto prezentacją multimedialną. Omówiono zasady postępowania policjantów po ujawnieniu wykroczenia i przestępstwa, wybrane przepisy ustaw, które mówią o skutkach wywołanych popełnieniem wykroczenia lub przestępstwa drogowego (m.in. Kodeks Karny, Kodeks Wykroczeń, Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym, Ustawa o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi).

Następnie wywiązała się dyskusja dotycząca zjawiska przyzwolenia społecznego na popełnianie zabronionych. Zgromadzeni mieszkańcy pytali m. in. o skalę tego problemu na terenie gminy Klucze, jak i całego powiatu olkuskiego, ilość mandatów karnych nałożonych na osoby popełniające wykroczenia, ilość nietrzeźwych kierowców. Zgromadzeni przedstawili także swoje propozycje dotyczące poprawienia poziomu wiedzy na temat zagrożeń i skutków spowodowanych przez osoby łamiące prawo poprzez zorganizowanie podobnych prezentacji na terenie każdego sołectwa.

W kolejnej części debaty zaprezentowano zachowanie się „osoby nietrzeźwej” na drodze. Niektórzy uczestnicy debaty po założeniu alkogogli trzymając kierownicę samochodu przechodzili między ustawionymi pachołkami próbując zachować równowagę i nie potrącić ustawionych przeszkód.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze