jarmark2013

Stroiki, choinki i wiele innych świątecznych ozdób można było kupić podczas tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się na olkuskim rynku. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na cele charytatywne. Kupujący mogli też wesprzeć dwie potrzebujące dziewczynki, na rzecz których prowadzono zbiórkę pieniędzy. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Jarmark cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. To właśnie tutaj można nabyć niepowtarzalne świąteczne rękodzieła. – Kupujący te świąteczne ozdoby wesprą tym samym szczytne działania szkół i stowarzyszeń. Jednocześnie wyrażą swoje uszanowanie dla dzieci i ich opiekunów przygotowujących ozdoby z myślą o nadchodzących świętach – mówiła dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Grażyna Praszelik – Kocjan.

Odwiedzający Jarmark mieli okazję obejrzeć świąteczne występy dzieci i młodzieży. Publiczności prezentowali się wykonawcy z Klubu Sportowego Flika Olkusz, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Sekcji Wokalnej olkuskiego MOK oraz zespołu Mechan – Band z Zespołu Szkół Nr 1. Zwieńczeniem artystycznych występów był spektakl „Gwiazdka” w wykonaniu Sekcji Teatralnej MOK, a wyreżyserowany przez  instruktor Stanisławę Szarek.

jarmark2013 16W tym roku w trakcie Jarmarku prowadzono zbiórkę na rzecz dwóch potrzebujących dziewczynek – Oli i Zuzi. Współorganizatorem akcji jest Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”.  Przez kilka godzin studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku niestrudzenie kwestowały wśród odwiedzających świąteczne stoiska.

Na rynku swoje rękodzieła wystawili: Osiedlowy Klub „Kubuś”, olkuskie zespoły szkół Nr 1, Nr 3 i Nr 4, szkoły podstawowe z Sieniczna i Kosmolowa, gimnazja Nr 1 i Nr 2 w Olkuszu, Koło Gospodyń Wiejskich z Bogucina Dużego, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych – Socjalizacyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Olkuszu i Ośrodek Terapii Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Jeżówce, stowarzyszenia „Nasza Zawada” i „Po Prostu Działaj”, Dom Pomocy Społecznej w Olkuszu, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Świetlica Środowiskowa im. Jana Pawła II, świetlice MOK w Braciejówce, Bogucinie Małym, Troksie i Zawadzie.

Relacja filmowa:

jarmark2013 2
jarmark2013 3
 
jarmark2013 4
jarmark2013 5
jarmark2013 6
jarmark2013 7
jarmark2013 8
jarmark2013 9
jarmark2013 10
jarmark2013 11
jarmark2013 12
jarmark2013 13
jarmark2013 14
jarmark2013 15
jarmark2013 17
jarmark2013 18

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
DDoooooRedakcjaAntymarudaalt Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DD
DD

Nie wyręczajcie władzy! Oni po to są i mają tak rządzić, żeby nie było bezrobocia, nędzy, głodu. Bo o to głównie chodzi w polityce. A jeżeli ważniejszy od ludzi był remont rynku to tylko dowodzi, że Olkuszanie ponieśli porażkę wybierając rządy PO.

ooooo
ooooo

Pan Grzegorz M się indyczy a czytać nie umie. Najpierw do szkoły nauczyć się czytać a potem uczyć się serfować po internecie. A, dopiero na końcu na jarmark.

Redakcja
Redakcja

[quote name=”GrzegorzM”][quote name=”alt”][quote name=”GrzegorzM”]Czemu Przegląd Olkuski o tego typu imprezach na rynku pisze po fakcje? Wielu ludzi w tym min. ja chętnie wybrałoby się na taki jarmark gdyby tylko wiedziało że się odbędzie a NIE ŻE SIĘ ODBYŁ. Jak przypadkiem nie trafi się na taką imprezę to nie wiadomo że była[/quote]Notka o jarmarku wisi na stronie od ponad tygodnia:http://przeglad.olkuski.pl/index.php/aktualnosci/kategorie-aktualnosci/aktualnosci/8982-2013-12-11-14-55-19%5B/quote%5DA jak ktoś nie ma dostępu do internetu???? a sporo starszych osób nie ma[/quote] Panie Grzegorzu,informacja o Jarmarku Bożonarodzeniowym ukazała się nie tylko na stronie internetowej, ale również w wydaniu papierowym „Przeglądu Olkuskiego” w dziale KALENDARIUM. Zamieszczamy w nim większość imprez w… Czytaj więcej »

GrzegorzM
GrzegorzM

[quote name=”alt”][quote name=”GrzegorzM”]Czemu Przegląd Olkuski o tego typu imprezach na rynku pisze po fakcje? Wielu ludzi w tym min. ja chętnie wybrałoby się na taki jarmark gdyby tylko wiedziało że się odbędzie a NIE ŻE SIĘ ODBYŁ. Jak przypadkiem nie trafi się na taką imprezę to nie wiadomo że była[/quote]
Notka o jarmarku wisi na stronie od ponad tygodnia:http://przeglad.olkuski.pl/index.php/aktualnosci/kategorie-aktualnosci/aktualnosci/8982-2013-12-11-14-55-19%5B/quote%5D
A jak ktoś nie ma dostępu do internetu???? a sporo starszych osób nie ma

Antymaruda
Antymaruda

Najwięcej pretensji mają ci którzy niczym się nie interesują i nigdzie nie bywają tylko marudzą. Widziałem informacje o jarmarku jak się pokazały na trzech stronach. Jak ktoś chce coś robić a nie tylko krytykować to szuka i łatwo znajdzie. Nie marudzić tylko ruszyć wiesz co.

alt
alt

[quote name=”GrzegorzM”]Czemu Przegląd Olkuski o tego typu imprezach na rynku pisze po fakcje? Wielu ludzi w tym min. ja chętnie wybrałoby się na taki jarmark gdyby tylko wiedziało że się odbędzie a NIE ŻE SIĘ ODBYŁ. Jak przypadkiem nie trafi się na taką imprezę to nie wiadomo że była[/quote]
Notka o jarmarku wisi na stronie od ponad tygodnia:http://przeglad.olkuski.pl/index.php/aktualnosci/kategorie-aktualnosci/aktualnosci/8982-2013-12-11-14-55-19

GrzegorzM
GrzegorzM

Czemu Przegląd Olkuski o tego typu imprezach na rynku pisze po fakcje? Wielu ludzi w tym min. ja chętnie wybrałoby się na taki jarmark gdyby tylko wiedziało że się odbędzie a NIE ŻE SIĘ ODBYŁ. Jak przypadkiem nie trafi się na taką imprezę to nie wiadomo że była