rrs_final4

Niektórzy bawią się i rywalizują ze sobą od czterech lat, inni są w tym gronie dopiero od kilku tygodni. Wszyscy zgodnie powtarzają, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu w doborowym towarzystwie. Mowa o uczestnikach Rodzinnych Rozgrywek Sportowych, które od kilku lat organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Właśnie dobiegła końca czwarta edycja tej imprezy.

rrs_final3

Agnieszka Gręda i Jacek Bujas z MOSiR-u wręczyli najlepszym rodzinom pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody za punkty zebrane w mijającym roku szkolnym. W klasyfikacji generalnej po czterech rundach w grupie młodszych klas szkół podstawowych zwyciężył Mikołaj Synowiec. Dwa równorzędne drugie miejsca przypadły Olafowi Szyncelowi i Adrianowi Mielczarkowi, a trzecie Jakubowi Walusiakowi. Wszyscy chłopcy są uczniami olkuskiej SP 2. Z tej samej szkoły są również laureaci w kategorii uczniów klas IV – VI. Najwyżej na podium stanął Mateusz Różanowski, za nim uplasowali się Oskar Kocjan i Rafał Przechowski. Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła Ola Różanowska (Gim. nr  1). Drugie miejsce zajął Oskar Kurowski (Gim. nr 4), a trzecie Natalia Szczepanek (Gim. nr 2).

Zanim jednak nagrodzono najlepszych, na rodziny czekały dwie konkurencje czwartej rundy: biegi i minigolf.  W biegach po lasku na Czarnej Górze pierwsi startowali rodzice. Na mecie przekazywali pałeczki swoim pociechom, które dzielnie walczyły do ostatnich centymetrów dzielących ich od mety.
Potem przyszedł czas na turniej minigolfa. Tutaj liczyła się precyzja, skupienie i celność. Zawodników podzielono na kilka grup. Osorrsfinal2bno grali najmłodsi, gimnazjaliści i rodzice. Podczas rozgrywek nie zabrakło dopingu ze strony rodzeństwa czy dziadków uczestników imprezy. Przed rozdaniem nagród był czas na chwilę oddechu przy grillu przygotowanym przez firmę F.P.H.U. „Gamma” Marcina Rudego.

Mikołaj Synowiec z tatą Witoldem, Adrian Mielczarek z tatą Dariuszem i Olaf Szyncel z tatą Krzysztofem – tak wyglądało podium w najmłodszej kategorii po podsumowaniu punktów zdobytych w obydwu konkurencjach. Ciaśniej było w grupie z uczniami klas IV – VI, bo na trzecim miejscu uplasowały się dwie rodziny: Kinga Kurowska z tatą Ireneuszem i Oskar Kocjan z mamą Agnieszką. Pierwsza lokata przypadła Mateuszowi Różanowskiemu i tacie Michałowi, natomiast nagrodę za drugie miejsce odebrał Rafał Przechowski z tatą Markiem. Rywalizację wśród gimnazjalistów wygrał Oskar Kurowski  z tatą Ireneuszem. Kolejne miejsca zajęli: Ola Różanowska z tatą Michałem i Natalia Szczepanek z mamą Joanną. Były nagrody, puchary, dyplomy i obietnice, że jesienią spotkają się w kolejnej, piątej edycji. 

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:21059}{joomplu:21039}{joomplu:21021}{joomplu:21008}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze