swieta2

Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie. Domowa krzątanina, zakupy, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek, błyszczące kolorami tęczy świecidełka i wystawy sklepowe towarzyszą grudniowym nastrojom. Okres ten uwielbiają dzieci z Przedszkola Nr 8, które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd i pastorałek.

W życiu przedszkolaka dzieją się wtedy rzeczy magiczne. Sale dziecięcych zabaw zmieniają się w zimowo-świąteczne krainy.  By poczuć jeszcze  bardziej magię świąt organizujemy  wspólne spotkanie opłatkowe dzieci i personelu, które stało się  już wieloletnią tradycją naszego przedszkola. Wierząc w to,  że podtrzymywanie dobrych tradycji jest naszym bogactwem, cała społeczność placówki  spotkała się  w dniu 18.12.2013r., na wspólnym kolędowaniu          i łamaniu opłatkiem. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem  „Słoneczka” pod kierunkiem Pani Weroniki przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach narodzin maleńkiej miłości, niezgłębionej tajemnicy, która przyniosła światu pokój, prawdę, nadzieję i miłość.                  

 

Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Brawurowa gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która nie szczędziła braw i ciepłych słów. Oby piękna i bogata tradycja wigilijnego opłatka  żyła pośród nas i była przekazywana następnym pokoleniom. „Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem. Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną miłość. Do tego wystarczy tylko wiara, a nadzieja i miłość przyjdą same”.

Tekst nadesłany przez Przedszkole nr 8 w Olkuszu

swieta1

swieta

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze