jubileuszowy maraton 2017 1

Już po raz 20. Uczniowie z Klucz uczestniczyli w maratonie pływackim „Przepływamy La’ Manche!”, podczas którego na basenie przy Gimnazjum w Kluczach pokonywany jest wspólnie przez wszystkich chętnych dystans 42 kilometrów. Maraton, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy w Kluczach, odbył się w piątek, 9 czerwca. Pierwsza trójka uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Kluczach rozpoczęła maraton o ósmej rano. Impreza zakończyła się około godziny piętnastej.

Tegoroczny, jubileuszowy maraton odbywał się w innej formule, niż dotychczas. W poprzednich latach dystans równy szerokości Kanału La Manche pokonywała zorganizowana sztafeta pływaków.

Tym razem maraton miał charakter otwarty (bez sztafety), zgłoszenia do przepłynięcia przyjmowane były od każdego ochotnika. Nowością było również to, że każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkowy (złoty) medal i dyplom.

Młodzież, a także i starsi uczestnicy maratonu z dumą paradowali potem po okolicy z medalami na piersiach, co dla wielu było pierwszym takim trofeum sportowym – mówi Grzegorz Kaliś, prezes UKS Klucze.

jubileuszowy maraton 2017 2

20 maraton pływacki otworzył Marek Ściążko, prezes Velvet Care Klucze, który wspiera tę sportową imprezę od jej pierwszej edycji. Na rozpoczęcie imprezy przybyli też dyrektorzy obu kluczewskich szkół oraz, w imieniu wójta, Sekretarz Gminy Klucze Daniel Hickiewicz. W jubileuszowym pływaniu wzięli udział głównie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Kluczach. Licznie reprezentowana była również Szkoła Podstawowa z Kwaśniowa. Organizatorzy maratonu, z okazji jubileuszu, uhonorowalli partnerów imprezy, przekazując pamiątkowe statuetki i medale prezesowi Velvet Care Markowi Ściążce i Daniellowi Hickiewiczowi, który reprezentowaół Gminę Klucze podczas otwarcia maratonu.

Nadspodziewanie duże zainteresowanie imprezą wykazali najmłodsi, którzy przybyli w bardzo licznym gronie dopingując się nawzajem bardzo aktywnie. Pomimo rekreacyjnej formuły maratonu emocje brały górę i młodzi adepci pływania rywalizowali ze sobą pokonując każdą długość basenu. Oczywiście nie zabrakło też starszych uczestników wspólnego pływania, którzy towarzyszą większości imprez organizowanych w przez UKS Klucze – informuje Grzegorz Kaliś, prezes klubu.

jubileuszowy maraton 2017 3

Obchody jubileuszu stały się okazją do zorganizowania wystawy fotografii i koszulek „maratonowych” z ubiegłych edycji imprezy.

Organizatorem maratonu był Uczniowski Klub Sportowy oraz Gimnazjum w Kluczach przy wsparciu Gminy Klucze, Velcet Care Sp. z o.o., Centrum Języków Obcych IMPULS, Centrum Językowego LANGO, PPHU Patrycja&Paweł Zofia Rydzyk, Bajkolandia J.Klich, JT Projekt, Lawendowy Dworek, PW Sangaz W.Dobrek, METALBOX Sp. z o.o. FitGymCenter DeFacto.

Więcej zdjęć zobaczycie tutaj

Rafał Jaworski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze