sp4 turniej zdrowie

Już po raz dziesiąty Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu była gospodarzem i organizatorem miejsko-gminnego „Turnieju Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej”. Hasłem tegorocznego, jubileuszowego, spotkania było „Uśmiech to zdrowie”.

Dnia 11.12.2014r. trzynaście drużyn ze szkół podstawowych terenu miasta i gminy Olkusz spotkało się w SP nr 4, by w miłej atmosferze sprawdzić swoją ogólną wiedzę z zakresu zdrowia i profilaktyki, pochwalić się swoimi zdolnościami artystycznymi czy sprawnością fizyczną. Uczniowie, w czteroosobowych drużynach, sprawdzali się w następujących konkurencjach: wiedzowej, literackiej, plastycznej i sportowej. Było dużo zabawy, rywalizacji sportowej w duchu fair-play, układanie historyjek o zdrowiu jak również projektowanie i tworzenie „Orderu Uśmiechu” – a po wszystkim, tradycyjnie słodki poczęstunek.

Dalsza część Turnieju odbywała się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, gdzie członkowie wszystkich trzynastu drużyn wraz z opiekunami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu aktorów scen krakowskich pt.: „Filmowa opowieść, czyli jedz warzywka”. Po spektaklu odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięskim drużynom. W tym roku najlepsi okazali się zawodnicy z SP w Zedermanie (opiekun Beata Stach), II miejsce – SP 4 (opiekun Karolina Rybicka), III miejsce – SP 10 (opiekun Iwona Szymczyk i Zofia Fidyk).

Nad sprawnym przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwali: dyrektor SP 4 Anna Knapik, wicedyrektor Aneta Bugaj oraz nauczyciele: Katarzyna Michalska, Iwona Kądziołka, Justyna Gałgus, Jolanta Fatyga, Mirosław Jurczyk, Rafał Michalski. Honorowy patronat nad jubileuszową edycją „Turnieju Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej” objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Starosta Olkuski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnień.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Dbajcie o zdrowie i często się uśmiechajcie! Do zobaczenia za rok!

SP nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze