Modny sportowiec ma… włosy z włóczki i opaleniznę rodem z pasteli. Z kolei ten kto wie, że  w zdrowym ciele zdrowy duch, bez przeszkód potrafi fikać koziołki, robić slalomy z piłką albo podskakiwać nad tenisową rakietką… Przed takimi zadaniami stanęli uczniowie podstawówek, którzy wystartowali w  tegorocznej edycji Turnieju wiedzy zdrowotnej i profilaktycznej. Do konkursu, zorganizowanego już po raz piąty przez Szkołę Podstawową nr 4, przyłączyły się kolejne podstawówki.

Co rok zawodnicy zajmują się zadaniami, które przygotowane są zgodnie z hasłem przewodnim. Tym razem było to powiedzonko „W zdrowym ciele zdrowy duch”. 13 czteroosobowych drużyn ze szkół miasta i gminy musiało zmierzyć się z kolejnymi konkurencjami. Ledwie uczniowie uporali się z testem wiedzy o zdrowiu i profilaktyce, a już czekało na nich zadanie przygotowane przez plastyków. Za pomocą  różnych materiałów, od włóczki, poprzez tkaniny i farby, na makaronie kończąc – mieli wykonać na kartce „Modnego sportowca”. Gdy dzieło było ukończone, dzieci musiały z kolei stoczyć bój … związkami frazeologicznymi i napisać opowiadanie o zdrowiu. Po tak intensywnym wytężaniu umysłu przychodził w końcu czas na coś dla ciała i nadmiar energii i emocji uczniowie mogli spożytkować w konkurencjach sportowych. Te wymagały nie tylko indywidualnej sprawności, ale też sprytu i drużynowej współpracy. Nie zabrakło też czegoś na wzmocnienie nadszarpniętych sił, a to dzięki słodkiemu poczęstunkowi ufundowanemu przez piekarnię państwa Kiełtyków.
Turniej po raz piąty zorganizowała olkuska „Czwórka” – dyrekcja: Anna Knapik i Aneta Bugaj, oraz nauczyciele: Iwona Kądziołka, Justyna Gałgus, Jolanta Fatyga, Mirosław Jurczyk, Rafał Michalski i Anna Stach. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem olkuskich szkół. Nic w tym dziwnego. Warto bowiem pochwalić nie tylko świetny pomysł na połączenie rywalizacji w różnych szkolnych dziedzinach. Poprzez taką konkurencję dzieci uczą się ze sobą współpracować i doceniać pracę zespołową. Nauczycieli trzeba też docenić za świetną organizację.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rufusek
rufusek
11 lat temu

fajne zawody

Maciek
Maciek
11 lat temu

hah lol piękne 😀