Już po raz ósmy uczniowie z olkuskich szkół podstawowych rywalizowali w Turnieju Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej, który co roku organizuje Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu. W tym roku wszystkim biorącym udział w tym konkursie przyświecało hasło „Graj w zielone”.

 

Drużyną, która wykazała się największą widzą i umiejętnościami, okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kosmolowie pod opieką Moniki Ocieczek i Mirosławy Pasek. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu pod opieką Małgorzaty Roli, a trzecia lokata przypadła uczniom ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie, pod opieką Beaty Stach. Nagrody dla najlepszych ufundował Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom z olkuskiego magistratu.

Po uroczystym wręczeniu nagród gościom zaprezentował się szkolny zespół taneczny „Aster”, po występie którego gospodarze zaprosili na słodki poczęstunek. Organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Olkuszu nieprzerwanie od 2005 Turniej Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej został wpisany do rankingu konkursów gminnych. Daje on możliwość zdobywania wiedzy przez najmłodszych w przystępny sposób. Patronat medialny nad konkursem sprawuje „Przegląd Olkuski”.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o