pijany kierowca

W miniony weekend olkuska policja po raz kolejny uniemożliwiła dalszą jazdę kilku nietrzeźwym kierowcom. To następny dowód na to, że pomimo licznych apeli, wciąż znajdują się tacy, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie”.

Jazda po spożyciu alkoholu to jedno. Inna sprawa, że niektórzy wsiadają za kółko pomimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tak było chociażby w ostatni piątek około godz. 22 na ul. Powstańców Śląskich w Olkuszu. Zatrzymany do kontroli 23-letni kierowca fiata nie dość, że miał w organizmie prawie promil alkoholu, to jeszcze prowadził mimo orzeczonego przez sąd zakazu, który w przypadku tego mężczyzny obowiązuje do 2021 roku.

Pijany kierowca został także zatrzymany w niedzielę w Braciejówce. 30-latek siedzący za kierownicą alfy romeo miał w wydychanym powietrzu blisko 1,7 promila. – Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia do dwóch lat. Ponadto sąd może również nałożyć na winnego karę uniemożliwiają mu prowadzenie pojazdów do nawet piętnastu lat – informuje asp. Katarzyna Martras z KPP w Olkuszu.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcom jadącym na „podwójnym gazie”, gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi zakaz prowadzenia pojazdów i m.in. areszt nawet do 30 dni. Jeżeli natomiast stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcę może spotkać kara 2 lat więzienia a także wysoka grzywna – przynajmniej 5 tysięcy złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu i nie mniejszej niż 10 tys. zł gdy kierowca działa w warunkach recydywy.

Fot. Pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Holahola
Holahola
6 lat temu

[quote name=”ej”]Ja jestem anty policyjny ale Człowieku co Ty k…a (moderacja)isz, złapali szmaciarza który jechał pijany i mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. Pamiętaj, że takie pijane bydle za kierownicą możesz zabić Ciebie lub kogoś z Twojej rodziny. Takie akcje policji popieram w 100%!!!![/quote]
Do kogo ten tekst? Rozumiem,że do mnie. Czytaj ze zrozumieniem,zapytałem z ciekawości bez podtekstów.A Ty mi zarzucasz,że pijanego kierowce bronię?Ogarnij się człowieku.A ogólnie to jak można być anty-policyjnym dla zasady? Jak Ty popełniasz przestępstwo to policja zła,a jak Ciebie okradną to dobra,tak?Nie rozumiem. Policji należy się szacunek za to co robią! Tak jak i strażakom i ratownikom.

pavv
pavv
6 lat temu

Gdyby norma była jak w cywilizowanych krajach czyli przynajmniej 0,5 promila to statystyki zatrzymań za jazdę na fleku gwałtownie by spadły.
Co do odebrania narzędzia przestępstwa to byli już tacy co próbowali, ale nie zawsze narzędzie przestępstwa jest własnością przestępcy.

kulawy dziadek
kulawy dziadek
6 lat temu

sposób na pijanych kierowców to odebrac im narzędzie przestępstwa.

ej
ej
6 lat temu

Ja jestem anty policyjny ale Człowieku co Ty k…a pierdolisz, złapali szmaciarza który jechał pijany i mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. Pamiętaj, że takie pijane bydle za kierownicą możesz zabić Ciebie lub kogoś z Twojej rodziny. Takie akcje policji popieram w 100%!!!!

Holahola
Holahola
6 lat temu

Tak z ciekawości.Kontrolowany może poprosić kontrolującego o dmuchnięcie w celu wyeliminowania błędu? Byłbym policjantem to bym dmuchnął,a nasi stróże prawa dmuchną?Np.w poniedziałek 7 rano? Jak wszyscy kierowcy to wszyscy,Ci z radiowozów też.Każdy kierowca po pijaku jest zagrożeniem,każdy!