jurassic cup fot. anna nowińska

Miniony słoneczny weekend upłynął w powiecie olkuskim pod znakiem Ogólnopolskich Biegów na Radioorientację oraz Mistrzostw Polski w Sprincie w Biegach na Radioorientację Jurassic Cup 2012. Zawodnicy pokonywali trasy w okolicy zamku w Rabsztynie, Podlesia Diablej Góry oraz lasów koło Żurady. W gronie ponad 100 uczestników startowali reprezentanci Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy i oczywiście Polski.

– Zawodnicy UKS „Trójka” Olkusz przy Gimnazjum nr 3 w Olkuszu zacięcie walczyli o wysokie lokaty, mając za rywali wielu uczestników mistrzostw Europy ijurassic cup fot. anna nowińska 1 świata – mówi instruktor Adam Czart.

Bardzo dobrze spisali się olkuscy zawodnicy w Mistrzostwach Polski w sprincie. W kategorii dziewcząt do 14 lat trzecie miejsce zajęła Alicja Chrost, czwarte Martyna Kępka, piąte Jagoda Brzozowska, a szóste Wiktoria Brzozowska, wszystkie z SP nr 6 w Olkuszu. W kategorii do 16 lat druga była Kamila Barczyk (Gim. 4 w jurassic cup fot. anna nowińska 2Olkuszu), trzecia Monika Kaliwoda (I LO Olkusz), czwarta Anita Gałka (II LO Olkusz), a piąta Anna Nowińska (I LO Olkusz). Wśród dziewcząt do 19 lat startowały Karolina Ślęzak (ósme miejsce, Akademia Ignatianum Kraków) oraz Paulina Stach (dziewiąte miejsce, II LO Olkusz). Marta Łaskawiec (AWF Katowice) w kategorii do 21 lat była piąta.

W gronie chłopców najwyżej uplasował się Konrad Piętka z SP w Bukownie (trzecie miejsce) w kategorii do 12 lat. Szóste miejsce w kategorii do 14 lat zajął Daniel Milej (Gim. nr 4 w Olkuszu). Marcin Cembrzyński (II LO Olkusz) w kategorii do 16 lat był szósty. Dwunaste lokaty zajęli: Kamil Płaszczyk (II LO Olkusz) w kategorii do 19 lat i Kamil Gurgul (AWF Katowice) w kategorii do 21 lat.

– Chciałbym podziękować zawodnikom za wolę walki oraz ich opiekunom za przygotowanie: Ninie Skipiale, Aleksandrze Szymanek i Czesławie Mentlewicz – dodaje Adam Czart.

Organizatorem imprezy był Polski Związek Radioorientacji Sportowej.