W trosce o rozwój swoich uczniów nauczyciele języka angielskiego olkuskiej „dwójki” od wielu lat podejmują bardzo ciekawe inicjatywy. Różnorodne warsztaty językowe są nie tylko nowoczesną formą nauczania, ale zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy, ponieważ, jak sami przyznają, komunikowanie się w języku angielskim podczas warsztatów z obcokrajowcami działa niezwykle motywująco. A takich okazji w II LO młodym ludziom nie brakuje. Uczniowie, praktycznie w ciągu całego roku szkolnego mają okazję sprawdzać swoje umiejętności w tego rodzaju zajęciach.

Od wielu lat współpracujemy z teatrem TNT Theatre Britain z Londynu, uczestnicząc nie tylko w spektaklach w języku angielskim, ale również warsztatach językowych z aktorami po przedstawieniach, w CK Rotunda w Krakowie. W październiku uczniowie oglądali spektakl „Christmas Carol”, a w lutym sztukę „Oliver Twist” Karola Dickensa.

 

W grudniu, podczas trzeciej już edycji ogólnoświatowego projektu AIESEC młodzież brała udział w tygodniowych warsztatach ze studentami z Chin, Brazylii i Nowej Zelandii, którzy przez tydzień mieszkali u naszych uczniów. W poprzednich edycjach projektu naszą szkołę odwiedzili studenci min. z Brazylii, Kanady, Indonezji oraz Australii.  Również w grudniu odbyły się warsztaty z języka angielskiego w Wyższej Szkole Europejskiej im. Księdza Józefa Tischnera w Krakowie, z którą nasza szkoła współpracuje już od wielu lat, uczestnicząc nie tylko w zajęciach językowych ale również innych imprezach kulturalnych organizowanych przez uczelnię.

W lutym gościliśmy w naszej szkole Simeona Wren z Manchesteru, który przygotował dla naszych uczniów zajęcia Drama Fun and Games – gry i zabawy z wykorzystaniem technik dramy. Warto tutaj wspomnieć, że tego typu warsztaty Nauki Bez Granic odbywają się w II LO regularnie, w ramach współpracy z wydawnictwem Pearson Education.

Na efekty inicjatyw językowych nie trzeba długo czekać, wystarczy spojrzeć na wyniki ogólnopolskich konkursów z języka angielskiego. W tym roku szkolnym w konkursie JERSZ English High Flier – Łowcy Talentów kilku naszych uczniów zostało wyróżnionych dyplomami za wysokie miejsca nie tylko w Małopolsce, ale również w kraju.

Nasi uczniowie, co roku uzyskują również wysokie pozycje w innych konkursach min. ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego FOX, olimpiadach językowych, efektywnie wykorzystując wiadomości zdobyte podczas tradycyjnych lekcji w szkole, jak i w nietypowych warsztatach.

Osobami odpowiedzialnymi były nauczyciele: Krystyna Jurga, Elżbieta Piotrowska, Grzegorz Gumółka, Agata Kaliś

Tekst nadesłany przez II LO w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o