Olkusz

20 kamer na osiedlu Słowiki i osiedlu Skalskie oraz 12 na osiedlu Pakuska – miejska sieć monitoringu w Olkuszu stale się rozrasta. Jak informuje magistrat, lokalizacja kamer została wybrana w uzgodnieniu z przedstawicielami lokalnej społeczności oraz Strażą Miejską w Olkuszu, która będzie pełniła nadzór nad kamerami.

Inwestycję o wartości 295 200,00 złotych wykonała firma Interkonekt Paweł Barczyk, Tomasz Furman Sp. J. z Wolbromia. Prace obejmowały m. in. zaprojektowanie, budowę, uruchomienie, testowanie i oddanie do użytku infrastruktury monitoringu wizyjnego wraz z opracowaniem niezbędnej dokumentacji oraz uzyskania wymaganych pozwoleń; budowę światłowodowej sieci transmisji danych; wykonanie punktów kamerowych na osiedlu Słowiki i osiedlu Pakuska oraz przyłączy zasilających; dostarczenie i przyłączenie do wybudowanej sieci kamer stałopozycyjnych; dostawę oraz zainstalowanie i uruchomienie serwerów rejestrujących i zarządzających i pamięci masowych.

Przypomnijmy, że od kilku lat monitoring funkcjonuje na olkuskim rynku. Tworzą go kamery zarówno kierunkowe, jak i ogólne – szerokokątne. Mogą one rejestrować numery rejestracyjne pojazdów wjeżdżających na rynek. Monitoring ten został uzupełniony pod koniec 2019 roku. Wówczas zamontowano też kamery na osiedlu Młodych i osiedlu Pakuska.

Sieć monitoringu ma być rozbudowywana w 2021 roku.

Fot. UMiG Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o