Olkusz

Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba jest jednym z czterech kandydatów ubiegających się o mandat senatora w naszym okręgu wyborczym: do izby wyższej parlamentu startuje z listy Nowej Demokracji TAK, która powstała na bazie Ruchu Marka Materka, prezydenta Starachowic. W czwartek na olkuskim rynku odbyła się konferencja prezentująca kandydata z Olkusza.  

„Wojciech Ozdoba ma szanse zostać jednym z najmłodszych senatorów w historii III RP. Zachęcam wszystkich mieszkańców powiatu olkuskiego i całego okręgu, z którego startuje, aby udzielili mu swojego poparcia. Jeśli chcecie Państwo prawdziwej zmiany na scenie politycznej, jeśli chcecie wybierania nie mniejszego zła, a większego dobra to zachęcamy do głosowania na dobrego kandydata, który nie pęka – Wojciecha Ozdobę. To radny skuteczny, zabiega o interesy mieszkańców Olkusza od lat, angażuje się społecznie. Na jego pracę i zaangażowanie będziecie mogli liczyć Państwo także w nowej kadencji parlamentu. My do tych wyborów idziemy z 23 postulatami. Różnimy się od innych ugrupowań tym, że wskazujemy skąd    które z kolei wymagają dodatkowych wydatków z budżetu państwa, tak jak program in vitro czy reforma służby zdrowia, która ma doprowadzić do lepszego i szybszego dostępu do opieki medycznej na swoim terenie. Dotyczy to także reformy administracji samorządowej, likwidacji powiatów, urzędu bliżej mieszkańców. A ponieważ mamy z Wojtkiem doświadczenie samorządowe, wiemy, co zrobić, aby w naszych lokalnych społecznościach żyło się lepiej.” – mówił lider Nowej Demokracji TAK Marek Materek.  

Czym zamierza zająć się Wojciech Ozdoba, jeśli uda mu się zasiąść w senackich ławach?

„Bardzo bym chciał, aby biuro senatorskie, jeśli zostanę senatorem, żyło, aby to było miejsce, gdzie mieszkańcy mogą przyjść, wypełnić swój PIT, gdzie np. członkinie Kół Gospodyń Wiejskich będą mogły napisać projekt o dofinansowanie swojej działalności. Bardzo bym chciał, aby w końcu nastała jedność na olkuskiej scenie politycznej, jak i w całej Małopolsce Zachodniej.  Aby na olkuskim rynku nie było dwóch Wigilii, alby była jedna Wigilia organizowana przez wszystkie środowiska polityczne dla wszystkich olkuszan. Z takich tematów, która są teraz najbardziej bolące dla naszego miasta i Małopolski Zachodniej  są tematy podtopień i szkód górniczych. Będę chciał, aby te problemy były rozwiązywany również z Warszawy.  Aby Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze miały swojego ambasadora w Warszawie, aby te wszystkie problemy można było rozwiązywać wszystkie problemy przy jednym stole. Naprawdę uważam, że jest bardzo dobrym kandydatem, taka ozdobą dla Senatu.” – podsumował Wojciech Ozdoba.

Przypomnijmy, że w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nasz powiat znajduje się w okręgu nr 31, obejmującym powiaty: olkuski, miechowski i krakowski. Senatorzy wybierani są w okręgach jednomandatowych – obowiązuje system większościowy, oparty na zasadzie „zwycięzca bierze wszystko”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze