zbiorka zywnosci 2014

Chcesz pomóc potrzebującym? Możesz to zrobić już w najbliższy weekend. Przez trzy dni, od 28 do 30 listopada, w olkuskich marketach odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Tego typu zbiórki organizowane są od kilku lat, dwa razy w roku: przed świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocą. Każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem kupujących, którzy chętnie dzielą się zakupami.

Tradycyjnie w sklepach: Biedronka, Lidl czy Ledi znajdziecie specjalnie oznakowane kosze. Tam można zostawić część swoich zakupów. Najbardziej potrzebne produkty spożywcze to: konserwy, mleko, olej, słodycze. Żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym osobom z powiatu olkuskiego.

Przy tego typu zbiórkach nieoceniona jest pomoc wolontariuszy, którzy zachęcają kupujących mieszkańców do przyłączenia się do akcji. Niewielki gest może sprawić, że w wielu domach święta staną się radośniejsze.  Chętnych do pomocy nie trzeba namawiać. W tym roku w sklepach dyżurować będą członkowie wszystkich Szkolnych Klubów Wolontariackich, czyli uczniowie olkuskich szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, IV LO,  ZS nr 1, ZS nr 3 i ZS nr 4.

– Energia, spontaniczność oraz zaangażowanie wolontariuszy to także powód, dla którego klienci chętnie dzielą się zakupami. Z roku na rok liczba pozyskanych produktów wzrasta. Oznakowane kosze rozmieszczone w olkuskich marketach w okresach poprzedzających święta, przy których dyżurują wolontariusze, szybko się zapełniają. Wiele osób potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. Nie bądźmy obojętni i włączmy się w tę akcję, bo warto! – zachęca Janina Lenarczyk, koordynatorka Centrum Wolontariatu w Olkuszu.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zefir
zefir
7 lat temu

Super akcja 🙂

eko
eko
7 lat temu

Tuskowaty zniszczył wszystko co pozwoliłoby godnie żyć a nie żebrać. Ludzie walczyli o godność a otrzymali bród, smród i ubóstwo. Dowodem są tony odpadów, które trafią do Dąbrowy Górniczej. Co im z waszych paczek wyżebranych.

Niech żyje król
Niech żyje król
7 lat temu

Za komuny było lepiej!