aaa bal mechanik1

Rok 2015 przyniesie ze sobą wiele jubileuszów, w tym także rocznicę 115-lecia istnienia Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu. Jednym z ważniejszych punktów obchodów jubileuszu „Mechanika” stał się bal absolwentów.

 Olkuski „Mechanik” ma już 115 lat! Z tej okazji w Restauracji Victoria odbył się drugi w szkolnej historii bal absolwentów. Spotkanie po latach było okazją nie tylko do szampańskiej zabawy, ale i do wspomnień z lat młodzieńczych.

O fenomenie spotkania po dłuższej rozłące mówiła podczas swojego wystąpienia Dyrektor ZS Nr 1 Aldona Nowicka. Zwróciła ona uwagę nie tylko na dostojny wiek placówki, którą obecnie kieruje, ale także przyznała, że przyszłość nierozerwalnie łączy się z tym, co już za nami.

Potwierdzeniem tych słów był film stworzony specjalnie na tę jubileuszową okoliczność. Opowiadał on o historii Antka, urodzonego dokładnie 129 lat temu, który wychował się w Olkuszu, a swoją edukację związał z „Mechanikiem”. Na przestrzeni ponad wieku szkoła zmieniła się nie do poznania. Powstało m.in. Centrum Kształcenia Ustawicznego, a placówka zaczęła przyciągać do siebie młodych ludzi o różnych pasjach i zdolnościach.

Ci, którzy podobnie jak filmowy bohater Antek, w ZS Nr 1 wychowali się i zdobyli przyjaciół, wrócili do swoich korzeni uczestnicząc w tegorocznym balu, który stał się okazją do odświeżenia, nieraz już mocno zakurzonych znajomości ze szkolnych ławek. Na drugim takim balu (poprzedni zorganizowany z racji 110-lecia), bawili się nie tylko absolwenci „Mechanika”, ale również nauczyciele oraz przyjaciele szkoły. A wszystko przy dźwiękach zespołu Akord z Gorenic, którego historia również mocno związana jest z ZS Nr 1.

Szaleństwo karnawałowej nocy i bal absolwentów nie był ostatnim punktem programu obchodów 115-lecia istnienia najstarszej placówki szkolnej w powiecie. Główne uroczystości związane z datą powstania „Mechanika” odbędą się w drugiej połowie maja. Na datę 22-23 maja zaplanowano m.in. Mszę św., uroczysty przemarsz, zjazd absolwentów, zwiedzanie szkolnych ekspozycji, biesiadę oraz koncert.

{joomplu:51350}{joomplu:51328}{joomplu:51323}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
balowiczka
balowiczka
9 lat temu

Byłam z mężem- absolwentem. Fantastyczna zabawa i ogrom dobrych wspomnień. Wspaniali ludzi i atmosfera warta pozazdroszczenia. Kończyłam inna olkuska szkole- nie wyszła z taka inicjatywa. A szkoda. Pozdrawiam I uczestników i organizatorów. Dziękujemy.

Uczestnik
Uczestnik
9 lat temu

Byłem i potwierdzam -było warto! Wiecej takich imprez!