Olkusz

Od 16 do 19 maja w Wągrowcu  odbywała się konsultacja szkoleniowa Kadry Narodowej Juniorek w Piłce Ręcznej Plażowej, która w czerwcu zagra na Mistrzostwach Świata w Grecji. W trakcie krótkiego zgrupowania w Wielkopolsce pod czujnym okiem selekcjonerki Karoliny Pedy trenowało osiemnaście zawodniczek, a wśród nich cztery Srebrne Lwice. Teraz ze wspomnianej osiemnastki zostało dwanaście dziewczyn, które 25 maja wyruszą do holenderskiego Tilburga, gdzie zagrają w turnieju międzynarodowym. W gronie powołanych znalazła się Karolina Herian!

Wyprawa na południe Holandii to pierwszy i zarazem ostatni tak poważny sprawdzian dla „Biało-Czerwonych”, które już niebawem wylecą na południe Europy, by stawić czoła rywalkom w światowym czempionacie. Polki w Grecji zagrają w jednej grupie z Węgrami, Tajlandią i Urugwajem. Przeciwnicy w dużej mierze egzotyczni, ale i na pewno wymagający, dlatego udział w Camelot Beach Tournament wchodzącym w skład EHF ETB (European Beach Handball Tour), to poważna próba generalna przed największym jak do tej pory wyzwaniem dla juniorskiej Reprezentacji Polski.

Dlatego obecność w kadrze 17-letniej olkuszanki jest wielkim wyróżnieniem, nie tylko dla klubu, ale przede wszystkim dla samej zawodniczki. Karolina Herian przebojem wdarła się na I-ligowe parkiety, gdzie w minionym sezonie do spółki z Magdaleną Barczyk została wicekrólową strzelczyń Srebrnych Lwic. Do tego brązowy medal ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w Darłowie oraz 4. miejsce w klubowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Sulejowie – to sportowa wizytówka Herian, która jak widać zyskała uznanie w oczach selekcjonerki Pedy. Brak powołania na turniej w Holandii dla Amelii Basary, Wiktorii Kozyry i Nikoli Sołościuk nie oznacza, że droga dla dziewczyn do udziału w MŚ została zamknięta. Olkuszanki nadal pozostają w obwodzie i czekają na swoją szansę. W Tilburgu zagrają inne: oprócz Herian, cztery zawodniczki poznańskich Pyrek, dwie Kusego Szczecin, a dodatkowo swoje przedstawicielki w kadrze będą miały takie ośrodki jak Gniezno, Tczew, Lubin, Kwidzyn oraz Warszawa.

Camelot Beach Tournament odbędzie się w Tilburgu w dniach 26-29 maja. Impreza docelowa, a więc juniorskie MŚ w Grecji zaplanowano na termin 14-19 czerwca.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze