gesia 3

Niewiele jest w Olkuszu dróg, których stan można uznać za zadowalający. Do europejskich standardów nawiązują jedynie nawierzchnie kładzione ostatnimi czasy na głównych drogach. Znacznie gorzej jest z drogami dojazdowymi i bocznymi uliczkami.

Do naszej Redakcji często zgłaszają się mieszkańcy, proszący o interwencję w sprawie konkretnych miejsc. Zdarza się, że odbieramy telefony z interwencją dotyczącą centrum miasta.

– Wiele dróg wymaga pilnych napraw, jednak o Nas – mieszkańcach ul. Gęsiej już chyba w ogóle zapomniano. Dziura na dziurze i z każdym tygodniem jest coraz gorzej – alarmują właściciele tamtejszych posesji.

gesia 5

– Mimo że mieszkamy w samym centrum nikt nie interesuje się tym odcinkiem, a przecież właśnie na Gęsiej znajduje się placówka Warsztatów Terapii Zajęciowej. Stan nawierzchni jest dramatyczny! Czy możemy spodziewać się poprawy warunków dojazdu do naszych domów, a uczestnicy zajęć do swoich sal? – pytają nasi Czytelnicy.

Na Gęsiej rzeczywiście nie jest najlepiej. Aby nie wjechać tam w dziurę, do niedawna trzeba było jechać slalomem, a i tak nie było pewne, czy manewr okaże się skuteczny. Co więcej, rzeczywiście w dni powszednie na koniec ulicy dojeżdża bus z niepełnosprawnymi osobami, uczestniczącymi w zajęciach prowadzonych w ramach WTZ. Nikt oficjalnie o tym nie mówi, ale wszyscy marzą o poprawie warunków dojazdu do swojego miejsca pracy i na warsztaty.

Niestety wieści płynące z olkuskiego magistratu nie napawają optymizmem. Pieniędzy na generalny remont nawierzchni nie ma, przynajmniej w obecnym roku. – Przebudowa ul. Gęsiej, z uwagi na szereg innych zadań realizowanych przez gminę Olkusz, w tym z dofinansowaniem nie została ujęta w tegorocznym budżecie – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. – Znany jest nam stan tej ulicy, dlatego w ostatnich dniach usunięte zostały ubytki w ramach bieżącego utrzymania dróg – dodaje przedstawiciel ratusza.

gesia 1

Tak więc mieszkańcy Gęsiej muszą uzbroić się w cierpliwość i … wytrzymalsze zawieszenia w samochodach. Doraźne naprawy zostały wykonane, jednak i tak stan drogi pozostawia wiele do życzenia. Jest jednak nieco lepiej niż chociażby tydzień temu. Termin kompleksowego remontu nawierzchni choć potrzebny, wciąż pozostaje nieznany.  

Tak było:

gesia 6

Tak jest:

gesia 2

gesia 4

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o