Olkusz

Do naszej redakcji po raz kolejny zgłosiła się Czytelniczka, skarżąca się na zawieszenie kursów  komunikacji miejskiej z  przystankiem Osiek Pętla. Powodem takiego stanu rzeczy jest remont tamtejszej drogi. Ma on potrwać do lipca przyszłego roku. Czy jest możliwe, aby autobusy w tym miejscu zaczęły kursować wcześniej?

Otrzymaliśmy niedawno kolejną wiadomość od mieszkanki Osieka, która skarży się na ograniczenie zasięgu linii autobusowych kursujących na przystanek Osiek Pętla i — jej zdaniem — przeciągające się roboty drogowe. – Ani jednej firmy nie ma, żeby skończyć drogę. Dzieci w taką pogodę nadal chodzą na nogach do szkoły. Córka już złapała zapalenie płuc. Za niedługo zima i jak nie było autobusu, tak dalej nie ma. Zaczęli drogę i nie skończyli — skarży się Pani Katarzyna. Do wiadomości dołączone zostały fotografie obrazujące pusty plac budowy.

Przejazdy autobusów nie są realizowane w związku z modernizacją powiatowego traktu. Termin zakończenia prac przewidziany jest na koniec lipca przyszłego roku. Zwróciliśmy się do Zarządu Drogowego w Olkuszu z pytaniem, czy istnieje możliwość wcześniejszego dopuszczenia autobusów do ruchu na tym odcinku. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że na tym etapie robót jest na to jeszcze za wcześnie. 

– Na chwilę obecną wykonana została warstwa ulepszonego podłoża z gruntu stabilizowanego oraz warstwa podbudowy z kruszywa, co uniemożliwia kursowanie komunikacji międzygminnej. Po wykonaniu na ww. odcinku warstwy podbudowy zasadniczej oraz warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, których realizacja zaplanowana jest w bieżącym roku, Zarząd Drogowy w Olkuszu wznowi rozmowy z wykonawcą robót o możliwości przywrócenia czasowego kursowania autobusów — mówi Paweł Pacuń, Dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu.

Fot.: nadesłane przez Czytelniczkę

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze