mwg 1

Mateusz Taciak z CCC Sprandi Polkowice wygrał klasyfikację generalną 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego, jaki od piątku do niedzieli odbywał się na terenie całego województwa. Łącznie przez trzy dni kolarze pokonali 421 kilometrów, przejeżdżając również przez powiat olkuski.

Zgodnie z zapowiedziami kolarski peleton przemknął ulicami Olkusza i Bukowna. Pierwszy, piątkowy etap wyścigu prowadził z Trzebini do Alwerni. Cykliści dotarli do Olkusza drogą chrzanowską nr 791, tuż przed wiaduktem zjechali w ul. Parkową i stamtąd przez Mazaniec dotarli do Bukowna, gdzie usytuowana została jedna z trzech etapowych premii lotnych. Do obu miast kolarze dotarli w zwartej grupie. Dopiero w połowie piątkowego dystansu od peletonu odskoczyli Dariusz Batek (Wibatech Fuji) oraz Mateusz Taciak (CCC Sprandi). Ostatecznie etap wygrał ten pierwszy.

Drugiego dnia zmagań, dystans 144 km z Niepołomic do Nowego Targu najszybciej pokonał Mateusz Komar z Domin Sport, a na mecie niedzielnego „Królewskiego Etapu” w Starym Sączu jako pierwszy zameldował się Marek Rutkiewicz z Wibatech Fuji. Rutkiewicz oprócz etapowego zwycięstwa, sięgnął również po pomarańczową koszulkę za klasyfikację górską CCC. W „generalce” triumfował natomiast Mateusz Taciak z CCC Sprandi, a klasyfikację punktową GREENWAY nagradzaną zieloną koszulką zdominował Mateusz Komar (Wibatech Fuji).

Dodatkowo organizatorzy wyścigu przyznali laury najlepszemu zawodnikowi do lat 23 – czerwoną koszulkę odebrał Domen Novak (Adria Mobil), a w klasyfikacji drużynowej równych sobie nie miało CCC Sprandi z Polkowic.

Na zdjęciach uwieczniliśmy dla Państwa moment przejazdu kolarzy przez Olkusz ul. Parkową. Tradycyjnie, peleton poprowadziła kolumna policyjna, a za cyklistami jechały klubowe samochody. W piątkowe południe ruch na drodze nr 791 był utrudniony. Porządku pilnowali mundurowi. Obyło się bez incydentów. Kolejna porcja kolarskich emocji w Olkuszu już 14 lipca. Wtedy to przez centrum miasta przejadą uczestnicy 73. Tour de Pologne. Co prawda na rynku zabraknie premii lotnej, ale i tak emocje wzorem poprzednich lat gwarantowane.

{joomplu:60076}{joomplu:60070}{joomplu:60089}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dalia
Dalia
6 lat temu

A kogo to dzisiaj peleton obchodzi? Jak widać nikogo. Albo może ktoś to widział?

Młody
Młody
6 lat temu

Czy Olkuszanie tak się zrazili do jazdy rowerowej czy w tym roku media milczały a burmistrz i starosta zabronili swoim wydziałom promocji nagłośnić ten przejazd, czy wydziały po prostu nie mają czasu na promocję, że nikogo z Olkuszan na trasie przejazdu nie było. Pewnie nici teraz bedą ze ścieżek rowerowych no i stojaki nierdzewne pewnie zdemontują …

aaab
aaab
6 lat temu

a o to żeby przez gminę Olkusz przemknął niemal niezuważony postarał sie wydział promocjiw UMiG 😆