pieniądze

Gmina Trzyciąż jako jedyna z naszego powiatu znalazła się w gronie samorządów, które otrzymają dofinansowanie na remontowe prace w siedzibach ochotniczych straży pożarnych. Władze Małopolski rozdysponowały właśnie 2,5 mln złotych w ramach konkursu „Małopolskie Remizy”.

W tegorocznej edycji wsparcie w wysokości 76 proc. wnioskowanych kwot otrzyma 85 gmin. Dotacje można wykorzystać na prace remontowe, zakup materiałów budowlanych oraz zagospodarowanie terenów wokół remiz. Dofinansowanie dla gminy Trzyciąż wynosi 37 tys. 815 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na remont remizy OSP Porąbka.

Zarząd województwa wyznaczył też kilka gmin z listy rezerwowej, które w przypadku powstania oszczędności mogą otrzymać finansowe wsparcie. W tym gronie jest gmina Olkusz, aplikująca o środki na remizę OSP w Osieku.

Trzy wnioski z powiatu olkuskiego zostały rekomendowane do przyznania dotacji na prace termomodernizacyjne z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Chodzi o gminę Trzyciąż (OSP Porąbka) oraz gminę Wolbrom (OSP Załęże i OSP Lgota Wielka).

Program „Małopolskie Remizy” realizowany jest od 2009 roku. W latach 2009-2016 przeznaczono na ten cel ponad 26,5 mln zł, co pozwoliło przeprowadzić remonty w 701 małopolskich remizach OSP. Jak informują władze Małopolski, od 2013 r. jest on realizowany wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, który współfinansuje prace obejmujące termomodernizację budynków, wymianę okien i drzwi czy inwestycje związane z modernizacją instalacji wewnętrznej c.o. czy wykorzystującej odnawialne źródła energii. Efektem współpracy są remonty w 172 remizach OSP za łączną kwotę prawie 6,5 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
druh
druh
6 lat temu

Widać gołym okiem jakich rządzących ma Gmina Trzyciąż, co roku otrzymuje pieniądze na Małopolskie Remizy a takie gminy jak Olkusz czy Wolbrom nie mają nic.