Gmina Trzyciąż pozyskała dofinansowanie remontu kolejnych odcinków dróg na swoim terenie. Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych zostaną zmodernizowane odcinki dróg gminnych w Ściborzycach oraz Jangrocie.

W ramach zadania, które wykona wyłonione w przetargu nieograniczonym Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Żarek zaplanowano: cięcie istniejącej nawierzchni asfaltowej w miejscu połączenia z dalszym odcinkiem drogi oraz w miejscach wymiany podłoża, wykonanie nowej podbudowy, oczyszczenie istniejącej nawierzchni drogi i skropienie jej asfaltem, następnie wykonanie warstwy wiążącej i wreszcie wykonanie warstwy ścieralnej mineralno-bitumiczno grysowej, asfaltowej oraz uzupełnienie poboczy.

Prace będą wykonane w dwóch miejscach: na 520 metrowym odcinku Ściborzanki w Ściborzycach oraz na 560 metrowym odcinku drogi gminnej w Jangrocie Skotnicy. Koszt całości zadania oszacowano na kwotę 192 273,76 zł brutto z czego dofinansowanie w sumie to 115 362 zł. W podziale na poszczególne odcinki wygląda to tak – na drogę gminną K120477, tzw. Ściborzankę Gmina Trzyciąż pozyskała 68 900 zł dofinansowania i dołoży do remontu z własnego budżetu kwotę 30 976,13 zł, zaś na odcinek w Jangrocie dofinansowanie wyniesie 460 462 zł, a wkład własny Gminy to 45 935,63 zł. Zgodnie z podpisaną umową, prace już się rozpoczęły i mają być zakończone do końca października br.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze