I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu ma już 100 lat! Z tej okazji w Restauracji Victoria odbył się kolejny w historii tej szkoły bal absolwentów. Spotkanie po latach było świetną okazją nie tylko do szampańskiej zabawy, ale także do wspomnień z minionych lat.

Rok szkolny 2015/2016 dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu to rok jubileuszowy. Najstarsze olkuskie liceum ogólnokształcące obchodzi okrągłą, setną rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji grono pedagogiczne szkoły przygotowało aż szesnaście różnego rodzaju wydarzeń, które mają na celu uczcić stulecie istnienia tej placówki. Jednym z nich był bal absolwentów szkoły, który odbył się 2 stycznia br. w restauracji Victoria w Olkuszu.

O fenomenie spotkań po latach mówiła podczas swojej przemowy Dyrektor LO Irena Majda. Przesłanie wystąpienia było jasne: przyszłość nierozerwalnie łączy się z tym, co już za nami. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że I LO jest dumne ze wszystkich swoich absolwentów. Nie brakuje wśród nich przedsiębiorców, lekarzy, prawników, pracowników naukowych i polityków. W trakcie wystąpienia nie zabrakło również podziękowań dla grona pedagogicznego i ludzi, którzy przez te wszystkie lata tworzyli niezapomnianą atmosferę tej szkoły.

Na przestrzeni stu lat I LO w Olkuszu zmieniło się nie do poznania. Szkoła trzy razy zmieniała swoją siedzibę, a po niespełna wieku ma już ponad dziewięć tysięcy absolwentów. Ci, którzy wychowali się i zdobyli tutaj przyjaciół, mieli teraz okazję wrócić do swoich korzeni uczestnicząc w tegorocznym balu. Był on doskonałą okazją do odświeżenia, nieraz już mocno zakurzonych znajomości ze szkolnych czasów.

W imprezie wzięło udział niespełna 160 absolwentów szkoły. O dobrą zabawę podczas balu zadbał zespół „KOLEKTIVBAND” oraz wodzirej z Krakowa – Jacek Krąg. Kolejnym, uroczystym punktem obchodów 100-lecia istnienia I LO będzie Zjazd Absolwentów 18 czerwca bieżącego roku.

{joomplu:56111}{joomplu:56088}{joomplu:56084}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
maria USA
maria USA
8 lat temu

cudowne LO na Bieruta z niezastapionymi profesorami mss. Zbiegowa ,mss. Lisowska prf. od geografi zwany Puchacz /przepraszam zapomnialam nazwiska/ mss. Cebrzynska mss.Cockiewicz,Tybon , Sroka-matemkatyk ,a prf. Kolacz od rosyjskiego w swoich pumpach i skarpetach w szkocka krate – prestez i szacunek to dawne czasy ktore juz napewno nie wroca.Wielu z nich niezyje -Wieczny odpoczynek daj im Panie .

Wódka
Wódka
8 lat temu

Hahaha impreza jest widać ostro polne stoi szkło. Polecam Braci Figo Fagot. Juz polane stoi szkło. Państwom ze zdjęcia. Podziw. Bo podobno i 1 lo na imprezach nie ma %% hahaha :))))