Dogonili złodziejaszka samochodu
3 marca. W Olkuszu na Skwerze w okolicach godziny 3 nad ranem policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Sosnowca, który kilkanaście minut wcześniej skradł z terenu miasta volkswagena golfa. Łatwo nie było, bo złodziejaszek nie poddał się bez walki. Po pościgu samochodowym, mężczyzna wyszedł z auta i zaczął uciekać pieszo. Jego starania były daremne, bo policjanci wykazali się większą sprawnością. Odzyskali samochód, a mężczyzna otrzymał możliwość zastanowienia się w samotności nad swoim czynem w olkuskim areszcie. Okazało się również, że w udaremnionym planie pomagał mu 32-letnie kolega z Sosnowca. Sąd postanowił, że 23- latek pozostanie na jakiś czas w areszcie.

Chcieli pić za cudze
4 marca. W Bolesławiu na ulicy Wyzwolenia po godzinie 1. w nocy policjanci zatrzymali 25- letniego mieszkańca Kolonii, oraz 18- letniego mieszkańca Lasek, którzy w jednym z lokali, grożąc użyciem kastetu, zmusili trzech mieszkańców Bolesławia w wieku 23, 30 i 31 lat do zakupu czterech piw o wartości… 16 złotych. Sprawcy skradli również pieniądze w kwocie 200 złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu olkuskiej komendy.

Chciał uratować swoje prawko
5 marca. Tuż przed północą w sobotni wieczór podczas kontroli drogowej w Porąbce okazało się, że 27- letni mieszkaniec Podmiejskiej Woli kierujący volkswagenem polo, ma 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna chciał wyjść z patowej sytuacji obronną ręką i w zamian za polubowne załatwienie sprawy zaoferował policjantom łapówkę w wysokości 100 zł. Teraz nie dość, że będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za prowadzenie auta w stanie nietrzeżwym, to jeszcze odpowie za próbę przekupienia policjantów. Póki co mężczyzna trafił do olkuskiego aresztu policyjnego.

Wiózł susz
6 marca. Na ulicy Głównej w Laskach parę minut po północy policjanci z Bukowna skontrolowali jadącego samochodem 28-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Znaleźli u niego susz konopi indyjskich. On również chciał przekupić policjantów pieniędzmi. Również odpowie za popełnienie dwóch przestępstw – posiadania narkotyków i próbę wręczenia łapówki.

Wjechali w drzewo
6 marca. We wsi Zadroże (gmina Trzyciąż) we wczesnych godzinach porannych 21-letni mieszkaniec Prandocina jadący fiatem seicento, stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał w przydrożne drzewo. Kierowca i dwójka pasażerów w wieku 21 i 24 lat trafili do Nowego Szpitala w Olkuszu.  

Z fałszywką na zakupy
8 marca. W olkuskim sklepie Carrefour jedna z kasjerek zorientowała się, że klientka sklepu zapłaciła za swoje poranne zakupy fałszywym banknotem o nominale 50 zł. Fałszywkę zabezpieczono do dalszych badań kryminalistycznych.

24 zł łapówki za brak dokumentów
8 marca. Niezbyt dobrze zakończyła się dla 55-letniego mieszkańca Niesułowic wyprawa do Bukowna. Na ulicy Młyńskiej w tymże mieście został zatrzymany do kontroli, podczas której okazało się, że kierowca audi nie ma dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Mężczyzna myślał, że wręczenie 24 zł łapówki uratuje go od zapłacenia mandatu. Teraz oprócz słonego mandatu będzie musiał tłumaczyć się z próby przekupstwa policjanta.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Klient
Klient
11 lat temu

A dziwisz się skoro w moim przypadku po siedmiu dniach od włamania umorzyli śledztwo? W tym tygodniu nie ma nocy żeby kogoś nie okradli. Gdzie jest policja? Spisuje kroniki do PO?

Kasiula
Kasiula
11 lat temu

Ja mam mniej szczęścia. Moje skradzione kochane autko policja szuka już 8 lat.