Olkusz

Park na Czarnej Górze cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Bywalcy tego miejsca często interweniują w naszej redakcji, zwracając uwagę na niedogodności lub też wskazując pewne rozwiązania, aby ze sportowo – rekreacyjnego terenu można było korzystać w jak najlepszy sposób. Tym razem interwencja dotyczy toalet.

W kwietniu pisaliśmy o braku toalety w parku. Wówczas uwagę na ten fakt zwróciła jedna z naszych Czytelniczek, argumentując, że to spory problem zwłaszcza dla osób, które  nie mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie tego miejsca. W rezultacie toaleta – popularny toi-toi – została tam ustawiona.

Minęło kilka tygodni i pojawiły się kolejne interwencje w związku z tym tematem. – Basen w tym roku ma być zamknięty. A czy nie można by udostępnić toalet w budynku koło basenu osobom, które korzystają z parku? Chodzi głównie o małe dzieci, przebywające z rodzicami czy dziadkami na tamtejszych placach zabaw. Korzystanie z ustawionego tam toi-toia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Skoro są wygodne i dobrze wyposażone toalety, to dlaczego nie miałyby z nich teraz korzystać osoby przychodzące do parku? – z takim pomysłem zwrócił się do naszej redakcji jeden z Czytelników. O możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania pytało nas w ostatnim czasie jeszcze kilkoro mieszkańców. Pojawiały się sugestie, że nawet jeśli na terenie basenu mają być prowadzone prace remontowe, to przecież można wydzielić przejście do basenowych toalet dla odwiedzających park.

Niestety, jak dowiedzieliśmy się, nic z tego. Dlaczego? Bo w budynku basenu powstał – powiedzmy – magazyn.

– W budynku przy basenie na tę chwilę przechowywane są wrażliwe na warunki atmosferyczne urządzenia, m. in. zakupione w ramach rewitalizacji Parku Czarna Góra. Są to zarówno urządzenia sportowe, ale też przeznaczone do utrzymania i pielęgnacji całego parku, czy filtry, które zwykle montowane są w basenie, a w tym roku nie będą wykorzystane. Na obiekcie na razie nie ma dostępnej powierzchni, którą można byłoby wykorzystać w tym celu. Powstanie ona jednak przy budowie trybun. Biorąc jednak powyższe pod uwagę, wskazany przez Mieszkańców pomysł udostępnienia toalet nie będzie mógł zostać zrealizowany – odpowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Dariusz Murawski.

Co Wy na to? Czy pomysł z udostępnianiem basenowych toalet powinien zostać zrealizowany czy też toi – toi wystarcza? Piszcie w komentarzach na stronie lub fejsbukowym profilu!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Kieltyka
Adam Kieltyka
1 miesiąc temu

trzeba w Mosirze powołać departament toalet żeby Panu Dyrektorowi nie zawracać głowy 🙂 Swoją drogą fajnie wiedzieć że rzeczy na pogodę wrażliwe trzyma się w kiblach 🙂