Kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości są co roku okazją do organizacji różnych uroczystości, niekoniecznie tych oficjalnych. Przykład? Już od ponad dwudziestu lat w dniu 11 listopada z Bydlina startują biegacze w ramach ulicznych zmagań pn. „Szlakiem Walk Legionistów”. W tym roku odbędzie się już XXII edycja, która zwykle ściąga do gminy Klucze setki miłośników biegania w terenie.

Tradycyjnie, Międzynarodowy Bieg Uliczny „Szlakiem Walk Legionistów” zaplanowano bez względu na warunki pogodowe na dzień Święta Niepodległości. Start spod Szkoły Podstawowej w Bydlinie przewidziano na godz. 13.00. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dystans 12 kilometrów, na jaki złożą się cztery pętle prowadzące nie tylko przez Bydlin, ale także Krzywopłoty i Załęże. Ponadto na stadionie miejscowego Legionu przeprowadzone zostaną biegi towarzyszące, przygotowane z myślą o najmłodszych biegaczach – tych ze szkół gimnazjalnych, podstawówek, a nawet z przedszkoli. Dzieci i młodzież rywalizować będą na różnych dystansach: od 60 do 800 metrów w zależności od wieku.

Również o 13.00 z bydlińskiego stadionu wyruszą uczestnicy III Zawodów Nordic Walking.

Zapisy do biegu głównego oraz marszu z kijkami trwają, a ich zakończenie wyznaczono na poniedziałek 7 listopada. Do tej pory swój udział w imprezie potwierdziło ponad 60 osób, ale wzorem ubiegłych lat, większość z uczestników rejestrację w systemie odkłada na ostatnią chwilę. Warto jednak nieco wcześniej wpisać się na listę startową, bowiem dla pierwszych 150 zawodników przygotowano okolicznościowe medale oraz koszulki.

ruszyly zapisy

Internetowe zapisy do XXII edycji Biegu Ulicznego „Szlakami Walk Legionistów” na stronie: www.time4s.pl/zapisy.html

Organizatorami imprezy są: Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach, Urząd Gminy Klucze, Stowarzyszenie OTWARCI w Bydlinie, LKS Kłos Olkusz, LKS Legion Bydlin.

Fot. LKS Kłos Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze