zurada6

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi szereg imprez rekreacyjnych, przygotowanych z myślą o wszystkich miłośnikach wypoczynku na łonie natury. Zanim słońce zacznie mocniej przygrzewać, a basen na Czarnej Górze przeżywać będzie prawdziwe oblężenie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaproponował swoim fanom ósmą edycję Rodzinnego Rajdu po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Tym razem trasa przejazdu familijnego peletonu liczyła 18 km i prowadziła pętlą z Żurady do Bukowna i z powrotem. Na udział w rajdzie zdecydowała się blisko setka osób.

Organizatorzy zarejestrowali dokładnie 92 rowerzystów w najróżniejszym wieku. Obok rodziców, a nawet dziadków, startowały również dzieci. Najmłodszymi uczestnikami rajdu zostali Basia Mocio i Piotr Kiełtyka – oboje rocznik 2006. 8-latkowie na wcale niełatwej trasie sprawowali się bardzo dzielnie, a trud związany z pokonywaniem kolejnych kilometrów rekompensowały piękne widoki i uznanie w oczach pozostałych rowerzystów. Na strudzonych riderów czekały także krótkie postoje, w miejscach o których mało kto wie, a które są godne uwagi i zapierają dech w piersiach. Pierwszy przystanek na prawie 20 km trasie zorganizowano przy Sztole. Tam okazało się, że zaraz przy drodze znajduje się wyprofilowane zejście do źródeł tej rzeki. Odważni napełnili bidony źródlaną wodą, by po niedługiej regeneracji sił ruszyć w stronę Bukowna. Tam na uczestników rajdu czekała kolejna niespodzianka, bowiem w ośrodku „Zalto Bis” każdy mógł zjeść kiełbaskę z grilla i postrzelać do tarczy zarówno z karabinku do paintballa jak również z broni krótkiej. Wszystko oczywiście pod opieką instruktorów m.in. Grzegorza Lipińskiego. Na terenie ośrodka okazało się, że strumyk jaki do tej pory widywano na trasie zamienił się w prawdziwą rzekę, a na dodatek Sztoła „dorobiła się” także piaszczystej plaży.

Po nieco dłuższej przerwie na pobyt w Bukownie nadszedł czas by wyruszyć w drogę powrotną do Żurady. Po dotarciu na linię startu, będącą jednocześnie linią mety, nastąpiło oficjalne zakończenie VIII Rajdu Rodzinnego. Na najmłodszych uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Nie zabrakło również zaproszenia na 6 sierpnia, kiedy to przez Olkusz przejedzie peleton 71. Tour de Pologne. W tym dniu wzorem poprzedniego roku, z pewnością atrakcji nie zabraknie. Już teraz wiadomo, że odbędą się imprezy towarzyszące jak chociażby wyścigi rowerowe na profesjonalnie przygotowanej trasie. 

{joomplu:49025}{joomplu:49017}{joomplu:49010}{joomplu:49003}

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze